Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

NOWE KINO DUŃSKIE – przegląd filmówPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

11 maja (środa)
18:00 NAD ULICĄ POD WODĄ | Over gaden under vandet
reż. Charlotte Sieling, Dania 2009, 90'
Ask i Anne są małżeństwem. Robią kariery, mają wspaniałe dzieci i mieszkanie w dobrej dzielnicy. Pozornie są dobrze funkcjonującą nowoczesną rodziną. Jednak pewnego ranka Ask chce przerwy. Ta decyzja odbija się na wszystkich dookoła. Film opowiada o dorosłej generacji naszych czasów. Generacji, dla której wszystko jest możliwe i tylko fantazja wyznacza granice. Ale każdy wybór ma swoje konsekwencje...

12 maja (czwartek)
17:00 CHORY Z MIŁOŚCI | Vanvittig forelsket
reż. Morten Giese, Dania 2009, 95'
Daniel studiuje w konserwatorium, jest obiecującym, utalentowanym pianistą. Zakochuje się w Sofie i jego świat staje na głowie. Sofie jest dla niego wszystkim. Ćwiczenie w konserwatorium schodzi na dalszy plan, a całe otoczenie naciska Daniela, by ją porzucił. Mimo to wprowadzają się do siebie. Gdy Daniel zaczyna podejrzewać Sofie o romans, wszystko się zmienia. Podejrzenie przeradza się w obsesję, której skutki są przerażające...

13 maja (piątek)
18:00 ZOBACZ MOJĄ SUKIENKĘ | Se min kjole
reż. Hella Joof, Dania 2009, 90'
Film drogi - historia czterech dziewczyn, które wychodząc tylko po fajki, zdecydowały się na podróż w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Dla jednej z nich jest to rachunek do wyrównania, dla pozostałych to kwestia na nowo zdobytej wolności. Łączy je jedno - próba wyjścia z uzależnienia. Może sposobem na ich wyleczenie nie jest psychoterapia i metadon, ale konfrontacja z przeszłością i przebaczenie.

14 maja (sobota)
10:30 Filmy dla dzieci i młodzieży:
PTASZEK, KTÓRY NIE ŚPIEWAŁ , reż. Siri Melchior, Dania 2009, 5'
PISKLAKI | Pipungerne, reż. Tone Tarding, Dania 2009, 20'
JABŁKO & ROBAK | AEblet & ormen, reż. Anders Morgenthaler, Dania 2009, 75'
Torben jest pieknym jabłkiem marzącym o karierze na wystawie owoców. Jego życiowe plany niweczy robak, gdy pewnego ranka przegryza się przez jego skórkę, powodując panikę pozostałych jabłek i upadek Torbena z drzewa. Na ziemi, wraz z innym jabłkiem Newtonem, Torben układa karkołomny plan pozbycia się intruza, który okazuje się być fajną robaczycą o imieniu Silvia.

12:30 Filmy dla dzieci i młodzieży:
FANTASTYCZNA TRÓJKA | De Fantastiske 3
reż. Esben Tønnesen, Dania 2010, 14'
Casper, klasowy kujon ma opowiedzieć swojej klasie o tym, czym zajmują się jego rodzice. Chcąc zaimponować kolegom i zdobyć szacunek klasy, opowiada o sekretnej tożsamości swojego taty, który po pracy przeistacza się w miejskiego superbohatera i dowódcę dynamicznego trio zwanego Fantastyczną Trójką.
DZIKIE ŁABĘDZIE | De vilde svaner
reż. Peter Flinth, Ghita Nørby, Dania 2009, 60'
Mała księżniczka Elisa wiedzie szczęśliwe życie razem ze swoimi jedenastoma braćmi. Do czasu, gdy jej ojciec postanawia ponownie się ożenić. Król, zaślepiony pięknem i magią nowej Królowej, odsyła córkę daleko, podczas gdy Królowa przemienia braci dziewczynki w łabędzie. Dzięki wróżce Fatamorganie dowiaduje się, że może uwolnić braci szyjąc dla nich koszule z pokrzyw.


18:00 APLAUZ | Applaus
reż. Martin Pieter Zandvliet, Dania 2009, 85'
Podziwiana aktorka Thea, wraca z odwyku. Jej uzależnienie doprowadziło do rozwodu z mężem Christianem oraz utraty praw rodzicielskich nad dziećmi. Teraz nalega, by znów stały się one częścią jej życia. Thea chce udowodnić byłemu mężowi i sobie, że jest to warte zachodu. Trudne życie w świetle reflektorów pozostawiło swoje ślady, wkrótce duchy przeszłości zaczynają przejmować kontrolę nad jej życiem.

15 maja (niedziela)
18:00 UCIECZKA | Flugten
reż. Katrine Windfeld, Dania 2009, 117'
Duńska dziennikarka Rikke Lyngvig zostaje porwana i uwięziona w Afganistanie. Udaje jej się uciec, dzięki pomocy jednego z oprawców. W tym samym czasie młody Afgańczyk trafia do Europy i prosi swoją byłą ofiarę o pomoc. Jaką decyzję podejmie Rikke? Echa politycznego populizmu i głodne sensacji media nie ułatwiają jej wyboru, a tylko potęgują wewnętrzne rozdarcie.

16 maja (poniedziałek)
12:30 OLAFUR ELIASSON: SPACE IS PROCESS
reż. Jacob Jørgensen, Dania 2009, 77'
Film śledzi losy gwiazdy sztuki współczesnej, duńsko-islandzkiego artysty Olafura Eliassona. W swojej berlińskiej pracowni, która jest jednym z najbardziej twórczych miejsc pracy w Europie, tworzy on dzieła we współpracy z naukowcami, inżynierami, architektami, technikami oraz historykami sztuki. W filmie Eliassson przedstawia swoje poglądy na temat związku pomiędzy dziełem sztuki i odbiorcą.
Film w języku angielskim

14:00 DREAMS IN COPENHAGEN
reż. Max Kestner, Dania 2009, 72'
Film dokumentalny 'Drømme i København' opowiada historię mieszkańców duńskiej stolicy - Kopenhagi. Jest to historia o dzieciach z rozbitych rodzin i transporcie miejskim, o zdradzie i rynku mieszkaniowym, o dzieciach imigrantów i pośrednikach sprzedaży nieruchomości. . Opowiada o domach w których mieszkamy, bramach z których wychodzimy i ulicach którymi podążamy.
Film w języku angielskim

18:00 EKSPERYMENT | Eksperimentet
reż. Louise Friedberg, Dania 2009, 89'
Film opowiada historię pielęgniarki Gert (Ellen Hilligsø), która w 1951 roku zostaje mianowana dyrektorem specyficznego duńskiego domu dziecka na Grenlandii. Mieszka w nim 16 starannie wybranych dzieci, które po roku edukacji w Danii mają stanowić przykład dla społeczności grenlandzkiej. Gert, która sama nie posiada rodziny, z dumą podejmuje się tego zadania. W swojej ślepej wierze w eksperyment, kobieta nie dostrzega osobistych szkód, jakie cała sytuacja wyrządza dzieciom.

17 maja (wtorek)
18:00 HEADHUNTER | Headhunter
reż. Rumle Hammerich, Dania 2009, 100'
Martin Wing, odnoszący sukcesy headhunter, dostaje w tajemnicy zlecenie od N.F. Siegera, duńskiego armatora i właściciela imperium naftowego. Martin ma za zadnie znaleźć kandydata na nowego prezesa, mimo że to syn Siegera ma dziedziczyć firmę. Poszukując osoby, która wprowadzi dynastię w nową erę, Martin odkrywa zamiary Siegera. Zostaje wciągnięty w niejasną i nieczystą grę, staje się pionkiem w walce o władzę.

18 maja (środa)
15:30 ŻOŁNIERZYK | Lille soldat
reż. Annete K. Olesen, Dania 2008, 100'
Lotte powraca z kolejnej misji, naznaczona przez wojnę w której brała udział. Ojciec oferuje jej pracę kierowcy swej nigeryjskiej kochanki, prostytutki Lily. Dziewczyny nie interesują się sobą nawzajem, chcą tylko przetrwać. Okoliczności zmuszają je do spojrzenia na siebie uważniej. Gdy z czasem Lotte doświadcza życia jakie prowadzi Lily, podejmuje decyzję, która zmieni przyszłość ich obu.

19 maja (czwartek)
18:00 CIERPIENIA MŁODYCH SERC | Kærestesorger
reż. Nils Malmros, Dania 2009, 125'
Film „Kærestesorger" śledzi losy kilkorga młodych uczniów liceum protestanckiego w Viborgu na początku lat 60-tych. Opowieść kręci się wokół związku pomiędzy Jonasem oraz Agnete. Film opisuje czasy licealne, ukazując typowe dla tego okresu problemy takie jak przyjaźń, miłość, zazdrość, rozczarowania.

Kino AGRAFKA, Kraków, ul. Krowoderska 8, tel. 12 4300179 www.kinoagrafka.pl

Bilety tylko 5 zł !!!


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook