"Poczciwa 13" - Kijów.CentrumPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Dla wszystkich tych, którzy majówkę postanowią spędzić w Krakowie, Kino Kijów.Centrum przygotowało specjalny cykl na tę okazję. Poczciwa 13  to trzynaście specjalnie dobranych filmów, każdy po 13 złotych. Cykl potrwa od 1 do 6 maja.

W trzech salach kina (Sala Centrum, Studio, Klub OFF. Kijów) w ramach majówki z kinem Kijów.Centrum będziemy mogli wybrać seanse z szerokiej oferty repertuarowej: od  najnowszych animacji, przez hity polskich i światowych box-office'ów, skończywszy na kinie niezależnym i dokumentalnym.

Wybrane pozycje:

Nietykalni – Cieszący się wielką popularnością wśród widzów na całym świecie (a w Polsce  obecnie na szczycie box-office) komedio-dramat. Co ciekawe, obraz  podzielił krytyków filmowych. Część z nich uważa film za rasistowski, utwardzający stereotypy białego arystokraty i czarnego prostaczka-imigranta. Pozostała część recenzentów uznała film za doskonałą, subtelną komedię o skrajnie różnych bohaterach, jednak w najistotniejszych dla życia kwestii – podobnych, wyznających identyczne wartości.  

Piraci
– Jedna z najoryginalniejszych i najcieplej przyjętych animacji tego roku. Pełna absurdalnego, brytyjskiego - często nasuwająca skojarzenia z legendarnym Monty Pythonem -  humoru animacja, oparta na serii książek zatytułowanych The Pirates! (In an Adventure with Scientists), których autorem jest Gideon Defoe. Jest to historia grupy piratów, który nęka brak pirackiego szczęścia. Podczas napadów trafiają albo na statek trędowatych, albo okręt widmo. Na przekór losowi bohaterowie podejmują próbę wygrania dorocznego Pucharu Piratów.

Igrzyska śmierci – Biorąc pod uwagę wrzawę towarzyszącą filmowi, tytuł wystarczy. Prawdziwy buldożer światowych box office'ów, seans obowiązkowy dla kino-maniaków chcących nadążyć za aktualnymi premierami i hitami dużego ekranu.

Iron sky – Silna dawka absurdu, wzbogacona o solidną porcję akcji i efektów specjalnych. Opis mówi sam za siebie: „Film opowiada o grupie niemieckich żołnierzy, którzy pod koniec II wojny światowej skonstruowali statek kosmiczny, uciekli na ciemną stronę Księżyca, gdzie zbudowali bazę. W roku 2018 są gotowi do powrotu na Ziemię, ale mają pewne problemy”. Jakie – o tym dowiemy się podczas seansu. Odpowiednia dawka dystansu powinna zagwarantować dobrą zabawę. 

Kajinek – Thriller inspirowany niezwykłą historią Jiriego Kajinki, który uchodzi za pierwszego czeskiego płatnego zabójcę, odsiadującego wyrok dożywocia. Po ucieczce z więzienia Mirov w 2000 roku Kajinek stał się legendą i najbardziej poszukiwanym kryminalistą w Europie. Odpowiedź na pytanie, gdzie podziewał się przez pięć tygodni, kiedy poszukiwała go policja, jest nadal okryta tajemnicą. Wśród aktorów - jedna z ikon polskiego kina – Bogusław Linda.

She Monkeys – Za serwisem Stopklatka: Dwie młode dziewczyny podejmują relację opartą na próbach sił, pokusach i wzajemnym gwałtownym przyciąganiu. Emma jest osobą, która lubi kontrolować. Kiedy zaczyna trenować w drużynie woltyżerki (gimnastyka artystyczna na koniu), poznaje Cassandrę, silną, atrakcyjną i energiczną dziewczynę. Szybko okazuje się, że łączy je potrzeba specyficznej, nieczystej rozrywki… i zostają najlepszymi przyjaciółkami. Równie szybko jednak pojawia się zamęt.

Róża – Jeden z najlepiej ocenianych i najmocniejszych zarazem Polskich filmów 2011 roku. Dobra okazja do obejrzenia, dla tych którzy jeszcze nie widzieli i tej części widzów, która zwątpiła w polskie kino.

Pozostałe filmy wyświetlane w ramach Poczciwej 13 – Majówki z Kinem Kijów.Centrum to: Arirang, Minister, Żelazna Dama, I że cię nie opuszczę aż do śmierci, Szczęśliwi ludzie: rok w Tajdze, Happy, Happy, B-Girl.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook