Podzielmy się kolekcją! - Bunkier SztukiPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

7 marca rusza pierwsza odsłona cyklu wydarzeń skupionych wokół Kolekcji Bunkra Sztuki. Wspólnie z zaproszonymi historykami sztuki, architektami, publicystami, socjologami oraz filozofami zastanowimy się nad tym, w jaki sposób można odczytywać dzieła sztuki. Zależy nam jednak przede wszystkim na poznaniu Waszego punktu widzenia. Podzielmy się wrażeniami na temat prac!

W marcu punktem wyjścia do rozważań na temat interpretacji będzie praca Łukasza Skąpskiego zatytułowana Przewodnik po Krakowie, w której artysta ukazuje oblicze Krakowa mało znane turystom, ale bliskie jego stałym mieszkańcom: krajobraz wielkich blokowisk. Przez cały miesiąc przychodźcie do Bunkra, szukajcie w wyświetlanym filmie osiedli, na których mieszkacie i porównujcie swoje wrażenia z wypowiedziami ich mieszkańców, jakie usłyszycie w pracy wideo. W Przestrzeni Otwartej, poza projekcją, znajdziecie również zestaw materiałów (książki, artykuły, diagramy), które będą mogły zainspirować Was do samodzielnej interpretacji pracy. Pojawi się też specjalne miejsce, w którym będziecie mogli zapisywać Wasze refleksje na temat pracy, a także znaleźć ułatwiające Wam działanie kwestionariusze z propozycjami różnych pytań dotyczących filmu.

Prezentacji pracy będzie towarzyszył cykl spotkań poświęcony zagadnieniom związanym z interpretacją dzieł sztuki współczesnej. Odwiedźcie Bunkier, posłuchajcie zaproszonych gości i włączcie się do dyskusji!

7.03.2012 (środa), godz. 18

Podzielmy się Kolekcją!
Jarosław Trybuś, Renata Radłowska // I o co w tym wszystkim chodzi?

Spotkanie z historykiem sztuki i krytykiem architektury Jarosławem Trybusiem oraz dziennikarką „Gazety Wyborczej” i autorką książki Nowohucka telenowela Renatą Radłowską, w trakcie którego poznamy ich autorskie odczytania pracy Łukasza Skąpskiego Przewodnik po Krakowie. >>

13.03.2012 (wtorek), godz. 18

Podzielmy się Kolekcją!
Łukasz Skąpski // Co artysta miał na myśli?

Spotkanie z Łukaszem Skąpskim, w trakcie którego zapytamy go o jego refleksje na temat Przewodnika po Krakowie.

27.03.2012 (wtorek), godz. 18:00

Czytając Przewodnik po Krakowie // Otwarte warsztaty

Przewodnik po Krakowie to nie jest zwykły przewodnik. W czasie warsztatów popracujemy nad autorskimi odczytaniami filmu wideo (zaakceptujemy nawet najbardziej absurdalne teorie!), porównamy je z interpretacjami, które pojawiły się wcześniej, a na koniec utrwalimy nasze przemyślenia w niecodziennej formie – tworząc interaktywną interpretację Przewodnika.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook