Promocja książki „Geografia polska w latach II wojny światowejPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Zapraszamy do Fabryki Emalia Oskara Schindlera na promocję książki „Geografia polska w latach II wojny światowej" pod redakcją prof. Antoniego Jackowskiego i dr Anny Michno, która odbędzie się 24.03.2011 o godz. 18.00 w sali kinowej Fabryki Emalia (I piętro), ul. Lipowa 4.

W programie m.in. zwiedzanie wystawy czasowej „Do piekła Sachsenhausen. Los krakowskich uczonych na początku II wojny światowej".

Wydawnictwo stanowi w pewnym sensie pokłosie ogólnopolskiej konferencji naukowej pt.: „PAMIĘTAMY... Geografia polska w latach II wojny światowej", którą w dniach 6-7 listopada 2009 r. zorganizował Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ. Była ona przejawem naszych uczuć i wyrazem szacunku oraz wdzięczności środowiska polskich geografów wobec Wielkich Antenatów. Pragnęliśmy okazać należną im cześć za dokonania i wspaniałą postawę, stanowiącą ciągle niedościgniony wzór zarówno dla naukowca, jak też dla zwykłego człowieka. Konferencja była „wkomponowana" w Uniwersytecki Dzień Pamięci, związany w 70. Rocznicą osławionej hitlerowskiej „Sonderaktion Krakau", skierowanej przeciwko profesorom Uniwersytetu Jagiellońskiego, a pośrednio całej polskiej inteligencji...


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook