Republika "Nowe Sytuacje" - Klub Studio19 października o godz. 20.00 w Klubie Studio odbędzie się koncert Republiki.

„Nowe Sytuacje” to unikalny koncertowy projekt – ograniczony czasowo do sezonu lato/jesień 2014 roku. W 2013 roku minęło 30 lat od ukazania się legendarnej płyty Republiki, „Nowych Sytuacji”. Album ten odniósł gigantyczny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej: umieszczone na nim utwory momentalnie stały się pokoleniowymi hymnami. Stworzona wówczas konwencja, połączenie ascetycznej formy wyrazu z przejmującymi tekstami, do dziś elektryzuje słuchaczy.

Byli muzycy zespołu Republika postanowili przypomnieć tę płytę publiczności na Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskiej Odnowie w grudniu 2013 roku. Nie była to reaktywacja zespołu, lecz spotkanie w celu zaprezentowania tej płyty na żywo. Koncertowe wykonanie albumu „Nowe Sytuacje” obejmowało wykonanie wszystkich piosenek z płyty w oryginalnych aranżacjach – w taki sposób, w jaki Republika grała trzy dekady temu.

19 października w krakowskim Klubie Studio zespół wystąpi w takim samym składzie, co na toruńskim koncercie: oprócz muzyków Republiki do współpracy zaproszeni zostali wokaliści Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz. Projekt „Nowe Sytuacje” to wspaniały muzyczny hołd dla jednej z najważniejszej płyt polskiego rocka oraz równie ważnej postaci – Grzegorza Ciechowskiego. Jest to też niezwykła okazja do spotkania z muzyką Republiki, zarówno dla osób pamiętających ją z koncertów sprzed lat, jak i dla młodych fanów grupy.

Ceny biletów:
50 PLN (przedsprzedaż) / 60 PLN (w dniu koncertu


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook