Studencki Nocny Klub Filmowy - Kino Pod BaranamiStudencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami wraca po wakacyjnej przerwie. W czwartek, 16 października, o godz. 22.15 krakowscy studenci obejrzą przedpremierowo najnowszy film Xaviera Dolana, Mama - laureata Nagrody Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2014 roku.

Studencki Nocny Klub Filmowy to skierowana do studentów inicjatywa Kina Pod Baranami. W każdy czwartek wieczorem studenci spotykają się w Kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Gospodarzem wieczoru może zostać każdy student. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

Wprowadzenie do filmu: Justyna Adamczyk, studentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Bilety dla studentów: 10 zł

MAMA | MOMMY

reż. Xavier Dolan, Kanada 2014, 139’

Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook