"Supernova. Rekonstrukcja" - Łaźnia NowaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Chcesz się wybrać w podróż do przyszłości? Teatr Łaźnia Nowa Proponujemy kurs do roku 3029. W piwnicach Łaźni Nowej zwiedzisz MUZEUM  XX wieku! Wiedziałeś, że w 3029 roku Nowa Huta będzie pod wodą? 2, 3 i 4 listopada o godz. 18.00 spektakl "Supernova. Rekonstrukcja".

2 listopada o godz. 18.00 na hasło "WEHIKUŁ CZASU" bilety na spektakl "Supernova. Rekonstrukcja" w cenie 25zł!

Spektakl jest teatralną podróżą w przeszłość, która staje się pretekstem do poznania samego siebie. Supernova łączy fikcję i fantastykę z autentycznymi historiami mieszkańców Nowej Huty. Twórcy spektaklu zebrali opowieści o ludziach zmarłych, snute przez znajomych, przyjaciół, członków ich rodzin, by stworzyć z nich Nowohucką Księgę Umarłych – zbiór wspomnień o postaciach, które nadały kierunek życiu innych. Tak zainaugurowano szeroko zakrojony projekt społeczny, gromadzący świadectwa pamięci o zmarłych nowohucianach. Przedstawienie składa się z dwóch części. Pierwsza – Rekonstrukcja - toczy się w roku 3209 w Muzeum Supernovej, gdzie aktorzy z pomocą zwiedzających próbują (hipotetycznie) zrekonstruować zasadnicze kierunki i cele życia ludzi w początkach XXI wieku. Muzeum jest wieloelementową instalacją przestrzenno-społeczną, w której - aktywnie bądź nie - uczestniczą osoby „zwiedzające”, poruszając się po nim według otrzymanych wskazówek. Reżyserem tej części spektaklu jest sam widz – od niego zależy, do którego pomieszczenia wejdzie, w którym zatrzyma się dłużej, do jakiego wróci, a jakie pominie.
Część druga - Supernova - jest tradycyjnym przedstawieniem, którego akcja rozgrywa się współcześnie. W wielkomiejskiej przestrzeni Nowej Huty, zredukowanej do konturów rodem z Dogville Larsa Von Triera, w mieście, w którym panuje nieustanny strach przed ekonomicznym i socjalnym załamaniem, śledzimy życie siedmiu osób. Każda z nich staje do heroicznej walki w obliczu zbliżającej się osobistej i/lub społecznej apokalipsy. Spektakl reżyserowany jest przez współczesność - bolesną i prawdziwą, tę samą, którą spotkamy po drodze z teatru i domów, w których żyjemy. Oto nasza podróż. Na waszych oczach. Nasza wspólna podróż. Zapraszamy.

Scenariusz i reżyseria: Marcin Wierzchowski,
Scenografia: Matylda Kotlińska,
Muzyka: Michał Litwa Litwiniec,
Wideo: Adam Tarasiuk,
Opracowanie scenograficzno-graficzne: Iza Wądołowska,
Obsada: Agnieszka Jaworska, Jakub Kotyński, Maciej Litkowski, Tadeusz Ratuszniak, Karolina Sokołowska, Marta Waldera, Marcin Wierzchowski

Spektakle: 2, 3 i 4 listopada, godz. 18.00
Bilety: 30/40zł

2 listopada o godz. 18.00 na hasło "WEHIKUŁ CZASU" bilety na spektakl "Supernova. Rekonstrukcja" w cenie 25zł.

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook