Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

„Świnki”Powiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Bezkompromisowy obraz nastoletniej rzeczywistości„Świnki" Roberta Glińskiego od 20 maja w Cinema City Bonarka!

Poruszający realizmem film Roberta Glińskiego - twórcy tak bezkompromisowych filmów jak „Cześć, Tereska" czy „Wszystko co najważniejsze" już od piątku 20 maja w kinie Cinema City Bonarka. To mocne, angażujące kino, pokazujące ciemną stronę małomiasteczkowego życia młodych ludzi w Polsce.

Szesnastoletni Tomek mieszka w małym miasteczku na polsko-niemieckim pograniczu, w rodzinie, w której od zawsze brakuje pieniędzy. Tomek jednak, w odróżnieniu od swojej starszej siostry, nie przywiązuje szczególnej wagi do spraw materialnych. Większość czasu poświęca astronomii, która jest jego pasją i wielkim planem na przyszłość. Wszystko komplikuje się, gdy w jego życiu pojawia się dziewczyna. Dla Marty najważniejsze są ładne ciuchy, kosmetyki i dobra zabawa - a to kosztuje. Zafascynowany dziewczyną Tomek postanawia za wszelką cenę zdobyć pieniądze. Na rodziców nie ma co liczyć, ale od czego są koledzy. O rok starszy Ciemny wprowadza Tomka w świat przygranicznych interesów, na których można nieźle zarobić. Zakochany nastolatek jest gotowy na wszystko, a gdy zrobi już pierwszy krok, nie będzie miał odwrotu...

Robert Gliński, reżyser znany z bezpośrednich, realistycznych filmów, pokazujących patologie i trudne aspekty życia w Polsce, również tym razem sięgnął po „mroczny" temat. Jego historia o ciemnych przygranicznych interesach i młodzieńczym zagubieniu dodatkowo zyskuje dzięki brawurowemu aktorstwu Filipa Garbacza, znanego m.in. z „Matka Teresa od kotów", który za swoją rolę zdobył już nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlovych Varach oraz na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Solidna porcja prawdziwego kina z charakterem już od 20 maja w kinie Cinema City Bonarka


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook