Teatr Edukacyjny


Teatr Edukacyjny
Adres
Miasto: Kraków
Ulica: 29 Listopada 102

Kontakt
Pokaż dane kontaktowe >>>
Telefon:(12) 415-83-15

Teatr Współczesny w Krakowie to teatr prywatny, którego założycielem jest Bartosz Jarzymowski, aktor, reżyser, dyrektor Teatru.

Skupia wokół siebie aktorów, twórców i artystów krakowskich, którzy w swoim działaniu kierują się ideą nowatorskich rozwiązań scenicznych, przełamując tradycyjne wyobrażenia o sztuce. Współpracuje z młodymi absolwentami szkół teatralnych, a także przy poszczególnych projektach z aktorami znanymi z teatru, filmu i telewizji.

Teatr Współczesny w Krakowie wystawia głównie sztuki oparte na tekstach młodych polskich dramaturgów. Niestrudzenie dąży do tego, aby ukazywać widzom zaskakujące aspekty współczesnego świata. Swoje spektakle realizuje wykorzystując często nietypową przestrzeń pozasceniczną, korzystając ze zdobyczy najnowszej techniki jak i z bogatej tradycji teatru europejskiego.
Stara się dotrzeć do różnych widzów, proponując spektakle zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszej widowni. Przedstawienia dla dzieci i młodzieży wystawia gościnnie na scenach teatrów w całej Polsce od 2002 roku. W tym czasie Teatr Współczesny w Krakowie zdobył sobie uznanie i wierność młodej publiczności, stając się marką rozpoznawalną, gwarantującą wysoki poziom artystyczny i niezapomniane wrażenia.

MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook