Teatr KTO


Teatr KTO
Adres
Miasto: Kraków
Ulica: Gzymsików 8

Kontakt
Pokaż dane kontaktowe >>>
Telefon:(12) 623-73-00
E-mail:sekretariat@teatrkto.pl
Strona:www.teatrkto.pl

KTO jest teatrem w podróży, ponad półtora miliona widzów na całym świecie uczestniczyło w jego przedstawieniach.

Od 1 stycznia 2005 roku krakowski Teatr KTO jest Teatrem Miejskim.

Dyrektorem teatru jest Jerzy Zoń.

Spektakle Teatru KTO

Atrament dla leworęcznych

tekst i reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki | muzyka: Jerzy Zając |

występują: Jacek Buczyński, Krzysztof Niedźwiedzki, Paweł Rybak, Maciej Słota

Grand Prix Off Talia na XII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2008 w Tarnowie

Czterech aktorów z minami więcej niż serio bawi się scenkami, w których absurd sytuacyjny walczy o lepsze z absurdem językowym. Są sprawni i śmieszni. A widz ma się rozkosznie.

Elżbieta Konieczna, „Miesiąc w Krakowie"

O czym nie jest Atrament dla leworęcznych? Nie jest o ludziach zmęczonych własnym życiem, o gnuśności, o zupełnym braku umiejętności przystosowawczych, w tym umiejętności kulinarnych, w żadnym razie nie jest o braku smaku. I zdumiewające, bo jednocześnie wszystkie anonimowe postacie spektaklu dręczy któraś z tych przypadłości.

Zdumiewa lekkość, wyczucie, precyzja, głębia sytuacji rysowanych na scenie, a najbardziej podskórne uczucie, że jej świat przenosi się na widownię, do głowy siedzącego tam człowieka.

Tomasz Pilecki, Spiskowcy absurdu, „Dziennik Teatralny" - Kraków

Święci tego tygodnia

tekst i reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki | muzyka: Jerzy Zając |

występują: Jacek Buczyński, Paweł Rybak, Maciej Słota, Błażej Wójcik/Krzysztof Niedźwiedzki

... ironiczna, miejscami gorzka (bo przecież z życia wzięta!) opowieść o nas samych - zakleszczonych pomiędzy poniedziałkiem a niedzielą, zamkniętych w za małych mieszkaniach, mieszkających ze zbyt wieloma lokatorami, spędzających godziny na bezsensownych czynnościach. Zakręcona treść wyrażona jest przez równie niecodzienną formę - mam na myśli czwórkę aktorów, którzy wzajemnie „kradną" sobie role, wymieniają się nimi, żonglują postaciami.

Marta Odziomek, Życie w oparach absurdu, „Dziennik Teatralny" - Katowice

Z lewej strony sceny znajdują się najdziwniejsze teatralne drzwi, które kiedykolwiek widziałem. Niedźwiedzki używa tych piekielnych drzwi do transformacji postaci - zamienia z ich pomocą tożsamość aktorów, stosuje wizualne tricki. (...) Pusta przestrzeń. Niby nie ma na niej nic albo jednak jest bardzo dużo niczego. (...) Dyscyplina, precyzja, żart trzymany na wodzy i spuszczany ze smyczy. Zaimponował mi Niedźwiedzki tym przedstawieniem.

Łukasz Drewniak, Kto tam? Kto? KaTeO! Ha2O!, „Dziennik Gazeta Prawna" (dod. Kultura)

Teatr Niepotrzebny Audiencja III czyli raj Eskimosów

wg Bogusława Schaeffera

reżyseria: Bogusław Semotiuk | muzyka: Katarzyna Michalska, Marcel Wiercichowski | układ stepu: Jirina Nowakowska |

występują: Katarzyna Michalska, Marcel Wiercichowski

Nagroda Wielka Ogródkowa XII Festiwalu Teatrów Ogródkowych 2003 w Warszawie

Scenariusz Audiencji III czyli raju Eskimosów jest - jak to u Schaeffera - piekielnie inteligentnym zarysem czegoś do wypełnienia przez równie piekielnie inteligentną i pomysłową parę aktorów. Muszą mieć ciała z plasteliny, znać się na muzyce, grać na instrumentach, mieć ogromne poczucie humoru i smaku oraz dystans, przede wszystkim do siebie, ale i sztuki jako takiej, perfekcyjnie opanowane rzemiosło, pracowitość mrówek.... I sto innych cech, które pozwalają wobec nich użyć magicznego słowa - utalentowani.

Tak więc, proszę Państwa, kto chce takich aktorów obejrzeć powinien skorzystać z najnowszego repertuaru sceny KTO. (...) Godzina czterdzieści minut czasu niestraconego. Będziecie się Państwo na przemian śmiać i podziwiać. Teatr wg Schaeffera i jego aktorów jest miejscem ucieczki od przyziemności w podpatrujący życie i zabawę dowcip, groteskę i pure nonsens. Ten teatr - teatrzyk nieledwie - przed sztuką na koturnach ucieka jak diabeł przed święconą wodą.

Elżbieta Konieczna, „Miesiąc w Krakowie"

Wszystko jest dość tajemnicze. Trochę jak ze świata fantazji - wyrwane z kontekstu, ale dzięki temu świetnie trafiające do odbiorcy. (...)

Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać

wg życia i twórczości Bohumila Hrabala

scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń | scenografia: Joanna Jaśko-Sroka | kostiumy: Zofia de Ines |

występują: Marta Zoń/Katarzyna Zawadzka, Grażyna Srebrny-Rosa/Agata Słowicka, Bartek Cieniawa/Adam Plewiński, Jacek Buczyński/Szymon Pater, Maciek Słota/Jacek Joniec/Alan Pakosz

Spektakl prezentowany był m.in. we Francji, Rumunii, Iranie, Rosji, Białorusi, USA, Ukrainie, Niemczech, Słowacji, Czechach, Austrii, Wielkiej Brytanii, Albanii, Chorwacji oraz w wielu miastach Polski.

Znajomość Hrabala niewiele pomoże, a nieznajomość jego dzieł nie przeszkadza. (...) ...to rodzaj błazeńskiego widowiska z nieodzownym patosem i śmiesznością.

Gwen Orel, „BackStage" - Nowy Jork

Obejrzeliśmy bardzo subtelny, pełen emocji i liryzmu zarazem spektakl, w którym słowa okazały się zupełnie niepotrzebne.

Tatiana Poliszczuk, „Dzień" - Kijów

Wielkie metalowe kufry stanowią podstawę ich scenografii, tworząc kilka wizualnie zachwycających obrazów. (...) KTO to utalentowany zespół, i ich uniwersalny bohater jest czytelny dla wszystkich.

Kelly Apter, „Scotsman" - Edynburg

Wszystkie spektakle o godz. 19.00 w Teatrze KTO

  • BILETY / TICKETS: 30 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy - uczniowie, studenci, emeryci, renciści).


  • Bilety do nabycia w:

  • Teatrze KTO ul. Gzymsików 8, Kraków tel. 12/633-89-47

w godz. 9.00-16.00 oraz na 2 godziny przed każdym spektaklem

rezerwacja@teatrkto.pl www.teatrkto.pl

MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook