Teatralia Stanisława WyspiańskiegoPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski zaprasza na promocję katalogu zbiorów MHK Teatralia Stanisława Wyspiańskiego.

Katalog Teatralia Stanisława Wyspiańskiego gromadzi informacje o zachowanych w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa teatraliach będących pamiątkami po scenicznej działalności Wyspiańskiego.

Teatralia Stanisława Wyspiańskiego w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa stanowią, obok zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, najliczniejszą i najcenniejszą tego typu kolekcję muzealną w Polsce.

Na katalog składa się XI rozdziałów. Każdy z nich jest w całości poświęcony jednemu dziełu inscenizacyjnemu Wyspiańskiego, a ich kolejność wyznacza chronologia powstania poszczególnych dzieł. Rozdziały te składają się z wstępu wprowadzającego w teatralną tematykę omawianego dzieła scenicznego oraz z not katalogowych zachowanych obiektów. Rozdział XI Varia poświęcony został pracom niedającym się jednoznacznie sklasyfikować.

Podczas spotkania będzie można wysłuchać wykładu prof. Dariusza Kosińskiego o Stanisławie Wyspiańskim oraz recytacji wybranych tekstów Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Jacka Romanowskiego.

Tego dnia katalog będzie sprzedawany z 25% rabatem


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook