"Tramwaj zwany pożądaniem" - MultikinoMultikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają na spektakl „Tramwaj zwany pożądaniem”. Sztukę będzie można zobaczyć 16 października w 13 kinach sieci Multikino. W rolach głównych zobaczymy Gillian Anderson („Z Archiwum X”, „The Fall”) Bena Fostera („Sześć stóp pod ziemią”, „Na Śmierć i Życie”, „3:10 do Yumy”) oraz Vanessę Kirby („Wielkie nadzieje”, „Czas na Miłość”).

Długo oczekiwana inscenizacja ponadczasowego arcydzieła Tennessee Williamsa na deskach Young Vic, w reżyserii Benedicta Andrewsa.  W rolach głównych zobaczymy Gillian Anderson, Bena Fostera i Vanessę Kirby.

„Tramwaj zwany pożądaniem” to jedna z najsłynniejszych teatralnych historii, rozgrywa się w parnej i wilgotnej aurze lat czterdziestych ubiegłego wieku w Nowym Orleanie. To tam pod oknami mieszkania Kowalskich przejeżdża tramwaj, z którego pewnego dnia wysiada zmysłowa kobieta Blanche DuBois (Gillian Anderson). Jej kruchy świat właśnie się rozsypuje, dlatego szukając pocieszenia, zwraca się ku swojej siostrze. Nie znajduje jednak u niej ulgi, bo twarz Stelli (Vanessa Kirby) skryta jest w cieniu jej brutalnego męża Stanleya (Ben Foster). Duszna atmosfera zaczyna narastać.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook