Wydarzenia towarzyszące wystawie Katarzyny Kozyry - Muzeum NarodowePowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Wydarzenia towarzyszące wystawie Katarzyny Kozyry. Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na spotkania na wystawie, wykłady, dyskusje, warsztaty dla dorosłych i dla dzieci towarzyszące monograficznej prezentacji Katarzyny Kozyry w Gmachu Głównym muzeum.

19 grudnia 2011, 18.00
Podział ról – nauka śpiewu, lekcja tańca i casting do roli Wybranej – zajęcia z udziałem tancerzy i śpiewaków Opery Krakowskiej
MIEJSCE: Opera Krakowska, ul. Lubicz 48

Warsztat w Operze Krakowskiej będzie nietypowym doświadczeniem.
Na scenie, w światłach reflektorów zmierzymy się ze światem opery i baletu. Artystyczne kreacje Kozyry przeobrażenia, którym się poddaje to motywy, wokół których  będziemy prowadzić nasze działania sceniczne.  Ich efekt jest nieprzewidywalny. Staniemy się więc tworzywem w rękach artystów- przewodników, którzy pomogą nam wcielić się w bardzo różne role, śpiewaka, tancerza i nie tylko. Nawiązując do dwóch prac artystki: Święta Wiosny oraz projektu W sztuce marzenia stają się rzeczywistością,  poznamy z bliska  niedostępną dla widza  przestrzeń teatru,  zmierzymy się z samym sobą w lekcji operowego śpiewu,  zatoczymy krąg w rytualnym tańcu do muzyki Strawińskiego. Naszymi przewodnikami będą artyści baletu oraz solistka Opery Krakowskiej Bożena Zawiślak Dolny.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook