Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera


Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
Adres
Miasto: Kraków
Ulica: ul. Westerplatte 11

Kontakt
Pokaż dane kontaktowe >>>
Telefon:(12) 683-24-00
E-mail:wse@wse.krakow.pl
Strona:www.wse.krakow.pl

 

Co wyróżnia WSE wśród innych szkół wyższych?

Jakość i wysoki poziom nauczania są naszymi absolutnymi priorytetami. Żeby sprostać wymaganiom Procesu Bolońskiego od roku akademickiego 2008/09 zmieniliśmy programy studiów i wprowadziliśmy innowacyjne metody nauczania, aktywizujące studentów. Dokładamy wszelkich starań, żeby uczyć na najwyższym poziomie, kładąc nacisk na praktyczność zdobywanej wiedzy i umiejętności.

Zdajemy sobie sprawę, że zapewnienie znakomitej jakości nauczania nie jest możliwe bez wysoko wykwalifikowanych wykładowców. Dlatego  inwestujemy w ich rozwój: nasi dydaktycy odbywają regularne szkolenia dotyczące nowych metod nauczania oraz wyjeżdżają na wizyty studyjne do uniwersytetów partnerskich w Europie, aby czerpać z doświadczenia zachodnich placówek.

Wiemy, jakie wyzwania stoją obecnie przed absolwentami studiów humanistycznych na polskim rynku pracy. Dlatego też podjęliśmy szeroko zakrojoną współpracę z biznesem. To w konsultacji z przedsiębiorcami, tworzymy programy studiów,  praktyk oraz staży. Nasi absolwenci nie mają się czego obawiać - kończąc studia, posiadają wszystko to, czego wymagają pracodawcy- solidną wiedzę teoretyczną, wszechstronne umiejętności praktyczne oraz doświadczenie w pracy w branży zdobyte na praktykach i stażach.

Przyjmując niedużą liczbę studentów, zapewniamy im indywidualne podejście wykładowców oraz pomagamy im rozwijać ich pasje i zainteresowania. Nasi studenci  z powodzeniem studiują na zagranicznych uczelniach, zdobywają granty z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na swoje projekty i organizują wyjazdy naukowe w wiele zakątków świata. Studia u nas, to nie tylko nauka, ale również szansa na rozwinięcie skrzydeł!

Mimo renomy, którą uczelnia zdążyła już zdobyć, mamy świadomość, że to nie koniec drogi. Realizujemy projekty badawcze, edukacyjne i rozwojowe.  Inwestujemy w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania. Wierzymy, że dążenie do doskonałości i rozwój to nasz cel.

Jesteśmy w sercu Krakowa, nie tylko ze względu na osobę naszego Patrona, ks. Józefa Tischnera, ale także ze względu na lokalizację przy krakowskich Plantach, 100 metrów od Rynku Głównego. Kraków tętniący historią i kulturą, jest tu na wyciągnięcie ręki.

MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook