"Zajrzyj do Huty 3"Powiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Już po raz trzeci Muzeum Historyczne Miasta Krakowa,  we współpracy z Partnerami działającymi na terenie dzielnicy Nowa Huta organizuje Zajrzyj do Huty 3. Dwudniowa impreza jest efektem działalności Muzeum Rozproszonego Nowej Huty. Tegoroczna edycja stanowi część Europejskich Dni Dziedzictwa.

W tym roku na uczestników Zajrzyj do Huty czeka olbrzymia ilość atrakcji. Prócz sprawdzonych, organizowanych corocznie wycieczek i warsztatów, pojawią się elementy i miejsca zupełnie nowe, nieodkryte, pasjonujące. Podczas Spaceru z nowohucianinem po zakamarkach nowohuckich osiedli – miejscach ważnych dla Nowej Huty – oprowadzą nowohucianie z krwi i kości: Maciej Twaróg, Jan L. Franczyk, Adam Grzanka i Tomasz Urynowicz. Na lubiących zagadki i tajemnice czekają dwie gry miejskie – Dziewczyna z obrazu (w sobotę, 17 września) oraz Nowohucki wykop (w niedzielę, 18 września).

Pasjonatów przyrody i ekologii zapraszamy 17 września na spacer edukacyjny z przewodnikiem po łąkach nowohuckich. Miłośnikom zabytków techniki zaprezentujemy przy alei Róż samochody z czasów PRL, a w sobotę o godzinie 11.00 spod Muzeum Inżynierii Miejskiej ruszy zabytkowy tramwaj „0” z wystawą Tramwaj typu „N” jak Nowa Huta. Jego trasa wiedzie wzdłuż najbardziej znanych obiektów architektury i inżynierii, o których podczas jazdy opowiadał będzie przewodnik. Istotnym miejscem w programie zwiedzania jest opactwo cystersów w Mogile, wraz z pobliskim kościołem św. Bartłomieja. Nowości i atrakcje przygotowało także Muzeum Lotnictwa, Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta oraz Nowohucka Biblioteka Publiczna.

W przerwie można będzie „naładować baterie” w Klubie C–2 Południe, pokibicować na meczu „Hutnika”, odpocząć i posłuchać koncertu nowohuckich artystów w Klubie „Kombinator” lub posilić się przy ognisku w Branicach.

To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach Zajrzyj do Huty 3. Do wszystkich miejsc wymienionych w programie wstęp bezpłatny!

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w dołączonym programie wydarzenia lub na stronie www.mhk.pl.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook