Co robić w Krakowie, kiedy pada deszcz?
Kraków

Co robić w Krakowie, kiedy pada deszcz?

Co robić w Krakowie, kiedy pada deszcz?

Kraków to przepiękne, pełne historii i tradycji miasto, które tłumie odwiedzają turyści z całej Europy i to bez względu na porę roku. Goszcząc w stolicy Małopolski zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, należy jednak liczyć się z tym, że pogoda może okazać się kapryśna. Warto mieć więc plan na niepogodę, czyli po prostu wiedzieć, co zrobimy, kiedy Kraków przywita nas deszczem.

Krakowskie atrakcje „pod dachem”

W deszczową pogodę warto odpuścić sobie długie spacery po mieście i skupić się raczej na atrakcjach pod dachem. A tych stolica Małopolski oferuje na szczęście całkiem sporo! Deszczowy czas możemy przeznaczyć m. in. na zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu i odkrywanie jego bogatej historii, a także pokusić się o odwiedzenie Muzeum Podziemi Rynku, które ukaże zupełnie nowe, bo podziemne, oblicze miasta.

Świetną propozycją dla miłośników piwa będzie wizyta w Beernarium Piwnym Spa. Jest to miejsce, w którym można poddać się wyszukanym zabiegom pielęgnacyjnym na bazie piwa, a także przyjemnie spędzić czas przy kuflu wyśmienitego trunku. Na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu czeka natomiast Park Wodny – jeden z największych aquaparków w Polsce, czynny przez okrągły rok, bez względu na warunki pogodowe.

Co robić w Krakowie, kiedy pada deszcz?

Atrakcje dla smakoszy i miłośników mocniejszych wrażeń

Kraków słynie nie tylko ze swoich licznych zabytków i bogatej, niekiedy burzliwej historii, ale także z doskonałej kuchni. W niepogodę warto wybrać się do jednej z restauracji i spróbować miejscowych specjałów. Na szczególną uwagę zasługują lokale serwujące dania tradycyjnej kuchni galicyjskiej, dzięki którym można odkryć zupełnie nowe smaki i przy okazji bardzo przyjemnie spędzić wolny czas.

Osoby, które chcą przeczekać deszczową aurę w nieco bardziej oryginalny sposób, muszą koniecznie odwiedzić jeden z krakowskich escape roomów. Są to miejsca, w których można spędzić czas w ciekawy i urozmaicony sposób. Najlepiej nadają się do odwiedzenia w większej grupie. Wyjątkowy klimat, ciekawe wyzwania oraz towarzyszący im dreszczyk emocji sprawią, że każdy uczestnik zabawy poczuje się, jak w prawdziwym filmie.