Kraków - gdzie warto iść?
Kraków

Kraków - gdzie warto iść?

Zamierzasz przyjechać do Krakowa na parę dni i zastanawiasz się, co warto zobaczyć? W tym artykule przedstawimy najciekawsze miejsca, dzięki którym zapamiętasz Kraków z tej dobrej strony i będziesz chciał wrócić jeszcze raz. 


Z czego słynie Kraków? 


Najpopularniejszym miejscem Krakowa jest Wawel. W ciągu roku zbiera się tutaj ogrom turystów. Przyjeżdżają oni z różnych zakątków świata, czasami są to solo podróżnicy, a czasami grupy zorganizowane. Wszyscy mają jeden cel - poznać piękno Krakowa. Wawel jest miejscem historycznym, w końcu kiedyś mieszkali tu prawdziwi królowie. Dzisiaj słynie jako atrakcja turystyczna. Urokliwa architektura jeszcze bardziej sprawia, że w tym miejscu możemy cofnąć się do dawnych czasów. 

Czy wiedziałeś, że w środku katedry na Wawelu znajdują się groby władców? Spoczywa tam Władysław Łokietek, czy Kazimierz Wielki. W katedralnej wieży znajdziemy także Dzwon Zygmunta, którego ufundował sam Zygmunt I Stary. Na Wawelu czekać też będzie na Ciebie piękny ogród królewski, skarbiec, zbrojownia, komnaty i muzeum z eksponatami kulturowymi. A dla najmłodszych polecamy odwiedzić smoczą jamę.

Kraków - gdzie warto iść?


Podziemia rynku - czy warto się wybrać? 


Pewnie każdy z Was słyszał o sukiennicach, ratuszu lub kościele Mariackim w Krakowie. Ale czy słyszeliście o podziemnej tajemniczej historii miasta? W podziemiach rynku znajdziecie muzeum, w którym znajdują się fragmenty z XII - wiecznej osady oraz elementy infrastruktury z tamtego czasu. Dodatkowym bonusem są realizowane warsztaty rzemieślnicze. 


Park Wodny - dla osób, które lubią trochę się ochlapać 


W słynnym krakowskim aquaparku czekać na Ciebie będą długie i zakręcone zjeżdżalnie, sztuczne rzeki z prądem, brodziki dla maluchów, a także jacuzzi i sauna, która będzie idealnym wyjściem dla zmęczonych rodziców i osób starszych, które szukają odpoczynku. 


Krakowskie ZOO


To miejsce przyciąga nie tylko rzesze turystów, ale również samych mieszkańców Krakowa. To idealna okazja do spaceru  i spotkania różnych gatunków zwierząt z całej kuli ziemskiej.