Student w Krakowie - jak spędzić czas wolny?
Kraków

Student w Krakowie - jak spędzić czas wolny?

Kraków jest miastem często odwiedzanym przez ludzi z różnych krańców kraju i świata, studiuje w nim wielu młodych ludzi. Niektórzy pochodzą z okolicznych miejscowości, dlatego czasami zostają w mieście na weekendy. Całkowicie normalne jest to, że chcą wówczas dobrze zagospodarować swój wolny czas.

Co może w Krakowie robić student?

Możliwości zwiedzania Krakowa są różne, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wiele zależy od konkretnych zainteresowań i ilości wolnego czasu do rozdysponowania. Jako pierwsze na myśl przychodzi odwiedzenie klubów z dobrą muzyką, miejscem do tańca. Jak najbardziej warto zadbać o sferę czysto rozrywkową, ale to wieczorem i w nocy. Co natomiast można robić w ciągu dnia? Spacery są na pewno dobrym pomysłem, zwłaszcza, gdy wcześniej nie było zbyt wielu okazji do zwiedzania miasta.

W zgodzie z naturą i ekologią

Czas wolny w Krakowie można przeznaczyć na zwiedzanie miasta rowerem, niekoniecznie pieszo. To nie tylko dobre rozwiązanie dla własnego samopoczucia i zdrowia, ale również ze względu na zachowanie czystego powietrza. W mieście bardzo dobrze funkcjonuje system rowerów miejskich, do dyspozycji pozostaje ponad 1500 rowerów i ponad 160 stacji rowerowych. Po rejestracji każda zainteresowana osoba otrzymuje indywidualny numer konta i PIN, posługuje się nimi przez cały czas trwania wypożyczenia. Co ciekawe, do wyboru pozostaje dowolny abonament, który dostosowuje się oczywiście do indywidualnych preferencji.

Student w Krakowie - jak spędzić czas wolny?

Życie kulturalne w Krakowie

Każdego roku w Krakowie organizowane są większe i mniejsze imprezy kulturalne, miasto słynie z przeróżnych festiwali. Każdy student może w wolnym czasie wybrać się między innymi na przeglądy twórczości w dziedzinie muzyki, teatru, filmu, literatury itp. Warto wybrać się na Festiwal Kultury Żydowskiej, Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Starym Krakowie", Krakowskie Miniatury Teatralne, Festiwal Muzyki Polskiej. Dużą popularnością cieszą się ponadto Krakowskie Noce, poszczególne wydarzenia z tym związane odbywają się na scenach teatralnych, muzealnych i w plenerach.