Kraków na weekend - plan zwiedzania
Kraków

Kraków na weekend - plan zwiedzania

Każdy chociaż raz w życiu powinien odwiedzić Kraków, czyli stolicę Małopolski. W mieście nie można się nudzić, dlatego dosłownie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb. Mając do dyspozycji jedynie weekend lepiej postawić na atrakcje zlokalizowane blisko siebie, aby nie tracić dużo czasu na ewentualne dojazdy. Można znacznie lepiej wykorzystać takie momenty.

Weekendowe zwiedzanie Krakowa

W pierwszej kolejności warto skierować swoje kroki do dzielnicy Stare Miasto, gdzie zawsze dużo się dzieje. To właśnie w tym miejscu najlepiej widoczne jest całe dziedzictwo kulturowe, obowiązujące tradycje i skarby architektoniczne. Klimat kulturowy wręcz zachwyca, co udowadnia wiele funkcjonujących w tym miejscu restauracji, lokali gastronomicznych. W pobliżu znajdują się ulice Floriańska i Grodzka, którymi łatwo dostać się do Wawelu. Będąc już na Starym Rynku powinno się przy okazji udać do dawnej dzielnicy Żydowskiej - Kazimierza.

Kraków na weekend - plan zwiedzania

Barbakan - atrakcja godna zobaczenia

Kierując się z Dworca Głównego na Rynek w Krakowie nie można pominąć jednego z najbardziej cennych zabytków w mieście, czyli Barbakanu. Kiedyś pełnił funkcję obronną Krakowa, dlatego otoczony głęboką fosą, systemami mostów i śluz. Do każdej z trzech kondygnacji prowadziły dwie bramy. W chwili obecnej znajduje się tam oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, nierzadko organizowane są w tym miejscu wydarzenia kulturalne i sportowe. Kraków na weekend do najlepsza możliwość postawienia na zwiedzanie najważniejszych zabytków Krakowa. Mając więcej czasu nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się w dalej położone miejsca.

Wawel - to miejsce trzeba zobaczyć

Wawel to dawna siedziba polskich władców, ich nekropolia i miejsce kultu historycznego. O jej ważnej pozycji świadczy głównie to, że zabytek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Planując Kraków na weekend nie można zapomnieć o odwiedzeniu tego miejsca, które kiedyś stanowiło bardzo ważny ośrodek władzy świeckiej i kościelnej. Wszystkie zlokalizowane za murami zabytki są istotne, zatem wręcz trzeba je zobaczyć.