Weekendowa wycieczka do Krakowa
Kraków

Weekendowa wycieczka do Krakowa

Wycieczka weekendowa do Krakowa jak najbardziej ma sens i jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Oczywiście nie wystarczy to na kompleksowe zwiedzenie miasta, ale na pewno kilku najważniejszych punktów. Niezależnie od tego ile osób będzie brało udział w wyjeździe warto pamiętać o dokładnym zaplanowaniu każdej godziny.

Co zobaczyć w pierwszej kolejności?

Akcję pod hasłem Kraków na weekend warto rozpocząć od Starego Miasta i Rynku Głównego. Tak naprawdę te części miasta powinny stanowić punkt odniesienia do trwającego 2 dni zwiedzania. Rynek jest jednym z największym w Europie, można znaleźć tam wiele restauracji, kawiarni i kolorowych sklepów. Dodatkowo podczas spożywania posiłku można zrelaksować się przy akompaniamencie krakowskiego hejnału i muzyki wygrywanej przez ulicznych grajków. Dość łatwo zatracić się w tym wszystkim i zapomnieć na chwilę o upływającym czasie.

Weekendowa wycieczka do Krakowa

Podziemia Rynku również warto zwiedzić

Rynek Główny to nie tylko to, co widzi się gołym okiem, na zewnątrz. Jeszcze więcej do zaoferowania mają jego podziemia, gdzie mieści się muzeum. Wchodząc do niego turyści przenoszeni są w wyjątkową podróż po europejskiej tożsamości Krakowa. Dużo ciekawostek poznaje się również w parku archeologicznym, gdzie zwiedzający mają przyjemność bliższego zapoznania się z dawnymi, średniowiecznymi zakamarkami Krakowa. 

Kolejne punkty na mapie zwiedzania Krakowa

Kraków ma wiele symboli, wśród których nie można pominąć Zamku Królewskiego na Wawelu i Smoka Wawelskiego. Oba obiekty mają duże znaczenie architektoniczne i kulturowe. Dlatego otwierają się tutaj bramy historii Polski, a w nich najlepiej znane, polskie osobistości i skarby architektoniczne. Zwiedza się Dzwon Zygmunta, podziwia wygląd ówczesnych komnat, dziedzińców i krużganków. Natomiast Smok Wawelski czeka na turystów nad Wisłą, w bliskiej odległości od budynków. Jeżeli pozostał jakiś wolny czas warto udać się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, w którym znajduje się duża ilość wyjątkowych eksponatów. Nie brakuje interesujących wystaw, na przykład upamiętniających Układ Warszawski oraz lotnictwo I Wojny Światowej.