Wybór etui na czytnik Kindle Paperwhite
Rozrywka

Wybór etui na czytnik Kindle Paperwhite

Czytnik ebooków ułatwia życie każdego miłośnika książek elektronicznych, jest poręczny i zmieści się nawet do niewielkiej damskiej torebki. Dlatego produkt można ze sobą zabrać dosłownie wszędzie, o uszkodzeniach Kindle Paperwhite słyszy się już znacznie mniej, ale nie oznacza to, że czytnik nie wymaga dodatkowej ochrony. W każdej chwili można nieumyślnie doprowadzić do powstania zarysowań, wgnieceń, czy stłuczenia wyświetlacza, wystarczy do tego dosłownie chwila nieuwagi.

W co powinno być wyposażone etui Kindle Paperwhite?

Wybierając etui kindle paperwhite powinno się zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcje. Przydatne okazuje się między innymi automatyczne wybudzanie czytnika po otwarciu okładki. Natomiast po nagłym zaśnięciu urządzenie powinno wejść w stan uśpienia, aby nie bateria nie ulegała szybkiemu rozładowaniu. Dość dużą popularnością cieszą się pokrowce wodoodporne, najczęściej występują w dwóch kolorach - czarnym i niebieskim. Okładki są wykonane z tkaniny, a w środku znajdują się miękkie wyściółki, a obejma zapewnia mocne trzymanie urządzenia. Lekkość tego rodzaju etui Kindle Paperwhite przemawia na jego korzyść i umożliwia trzymanie urządzenia jedną ręką podczas czytania. Nie można oczywiście pominąć, ani nie docenić skórzanego etui, dostępnego w co najmniej trzech kolorach: niebieskim, bordowym i klasycznym czarnym, nie jest to wodoodporny produkt, dlatego trzeba uważać podczas użytkowania. Wielu użytkowników pozostaje zgodnych co do jakości tego rodzaju obudowy, która nawet po wielu latach zachowuje swój pierwotny wygląd i cały czas spełnia swoje funkcje. Tak naprawdę etui Kindle Paperwhite wykonane ze skóry z powodzeniem może stanowić prezent dla bliskiej osoby.

Wybór etui na czytnik Kindle Paperwhite

Jakie jeszcze etui można kupić do Kindle Paperwhite?

Nieco wyższej jakości jest etui skórzane Premium, którego cena jest stosunkowo wyższa od poprzenio omawianego modelu. Produkt został ulepszony, świadczą o tym rezencje, z którymi można zapoznać się w Internecie. Być może nie chodzi tutaj o lepsze zabezpieczenie samego urządzenia, ale na pewno lepszej prezentacji wizualnej. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, z którego można skorzystać przy zakupie Kindle Paperwhite. Wystarczy wybrać nieco tańsze odpowiedniki i otrzymać je jedną przesyłką, razem z czytnikiem. Niektóre egzemplarza są wykonane ze sztucznej skóry i mogą mieć dodatkowe funkcje, niedostępne w innych, droższych egzemplarzach. Ciekawą propozycją jest z całą pewnością model ze stojakiem, idealny dla osób, które czytają ebooki podczas na przykład jedzenia. Czasami nie ma możliwości trzymania czytnika w dłoniach, dlatego na szybko poszukiwana jest podpórka. Z takim egzemplarzem nie trzeba już tego robić. Przydatny w tym przypadku jest także pasek na rękę, wówczas podczas trzymania urządzenia minimalizuje się ryzyko wypuszczenia przedmiotu z ręki. Dodatkową zaletą jest obecność kieszonki, idealnej do schowania karty kredytowej, dowodu, czy innego dokumentu. Jak więc widać etui Kindle Paperwhite dostępne są w wielu postaciach. Każdy może wybrać produkt spełniający wszystkie najważniejsze oczekiwania.