Gdzie najlepiej studiować medycynę?
Edukacja

Gdzie najlepiej studiować medycynę?

Atrakcyjny kierunek studiów medycznych w Polsce? Dla wielu studentów może to brzmieć jak fantazja, ale rzeczywiście istnieje taka uczelnia, na której można zdobyć zaawansowany stopień naukowy. Mowa o Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, który w rankingu "Perspektyw" zajął wysokie miejsce.

WUM uczelnia godna uwagi

WUM jest jedną z polskich uczelni publicznych, a wśród szkół medycznych ma jedną z najstarszych historii. Jak można się spodziewać po uczelni o tak dużej renomie, jej wykładowcy prowadzą zajęcia w pełnym wymiarze godzin zarówno dla studentów studiów licencjackich, jak i podyplomowych na wszystkich poziomach - od doktorantów po osoby, które dopiero ukończyły szkołę średnią.

Uczelnie medyczne kształcące specjalistów

Nie tylko Polacy są przyciągani do studiowania na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wielu studentów z zagranicy przyjeżdża tu na studia, kierowane przez blisko 200 renomowanych profesorów i specjalistów.

Uczelnia została założona ponad 200 lat temu, a jej pierwotna nazwa - Akademia Lekarska - odzwierciedlała fakt, że kształcono w niej lekarzy. W późniejszych latach została włączona do Królewskiego Uniwersytetu Medycznego, ale w połowie XIX wieku z powodu wewnętrznych konfliktów jej kształcenie zostało czasowo przerwane. Przez wiele lat trudno było stworzyć uczelnię, która z należytą starannością kształciłaby przyszłych lekarzy. Dopiero około wybuchu I wojny światowej, kiedy społeczeństwo zwróciło uwagę na to, jak ważne jest uczenie się na błędach popełnionych podczas poprzednich konfliktów - taka instytucja znów stała się możliwa.Zwłaszcza, że ludzie zmagali się z dziesiątkami chorób, których nigdy wcześniej nie widziano i nie rozumiano.

 Gdzie najlepiej studiować medycynę? 

Szturm maturzystów na studia medyczne

Ze względu na popularność szkół medycznych w tym roku powstało 8158 miejsc dla przyszłych lekarzy. Kształcące ich uczelnie nie narzekają na brak kandydatów: medycyna pozostaje najbardziej obleganą dziedziną w statystykach rekrutacyjnych.