Samodzielna nauka angielskiego. Jak skutecznie uczyć się w domu?
Edukacja

Samodzielna nauka angielskiego. Jak skutecznie uczyć się w domu?

Samodzielna nauka angielskiego. Jak skutecznie uczyć się w domu?

Język angielski to najważniejszy język obcy, który zdecydowanie warto znać. Umiejętność swobodnego porozumiewania się w nim jest ceniona w pracy, szkole, w kontaktach z obcokrajowcami, a także podczas podróżowania po całym świecie. Nic więc dziwnego, że osoby, które nie znają angielskiego na zadowalającym poziomie, poszukują skutecznych i szybkich sposobów na jego opanowanie. Jednym z nich jest samodzielna nauka języka angielskiego z Fiszki.pl – metoda, która cieszy się ogromną popularnością od lat.

Nauka angielskiego w domu. Jakie możliwości oferują fiszki?

Samodzielna nauka angielskiego z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Bez wątpienia wpływa na to szeroki wybór pomocy naukowych, z których wiele zostało opracowanych specjalnie z myślą o osobach podejmujących wyzwanie nauki na własną rękę. Do grona najchętniej wybieranych pomocy językowych należą fiszki, które pomagają w opanowaniu słownictwa, gramatyki, a także świetnie zastępują klasyczne rozmówki w formie książkowej.

Samodzielna nauka języka angielskiego z Fiszki.pl jest bardzo prosta i może ją rozpocząć każda osoba, która marzy o swobodnym posługiwaniu się nowym językiem. Fiszki są dostępne na różnych poziomach zaawansowania, co pozwala na skuteczne korzystanie z oferowanych przez nie możliwości zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym. Dzięki nim można opanować podstawy językowe, a także szlifować swoje umiejętności i szybko przejść ze znajomością angielskiego na wyższy poziom.

Dzięki fiszkom opanujemy słownictwo na różnych poziomach zaawansowania, zgłębimy tajniki angielskiej gramatyki, poznamy odmiany czasowników, a także przygotujemy się do takich językowych wyzwań, jak m. in. rozmowa kwalifikacyjna o pracę w języku angielskim, praca w międzynarodowej firmie, praca zdalna, a także prowadzenie korespondencji elektronicznej po angielsku.

Samodzielna nauka angielskiego. Jak skutecznie uczyć się w domu?

Dlaczego warto uczyć się z fiszkami? Jak działa metoda fiszek?

Metoda fiszek cieszy się tak dużym zainteresowaniem w gronie osób uczących się języków obcych nie bez powodu. Nauka jest niestety oparta na ciągłej walce z odruchem zapominania, na który jesteśmy szczególnie narażeni, dążąc do zapamiętania zupełnie nowych informacji. Bez wątpienia należy do nich słownictwo w języku angielskim. Samodzielna nauka języka angielskiego z Fiszki.pl opiera się na metodzie Leitnera – niemieckiego specjalisty z dziedziny psychologii. Aby ją wypróbować w praktyce i na własnej skórze przekonać się o jej skuteczności, wystarczy zaopatrzyć się w fiszki.

Są to niewielkie kartoniki, na których zapisane są informacje przeznaczone do pamięciowego opanowania. W przypadku nauki angielskiego najczęściej są to słówka. Fiszki umieszcza się w specjalnym pudełku z przegródkami, zwanym Memoboxem. Na początek wybieramy kilka kartoników i uczymy się zawartych na nich informacji. Następnie sprawdzamy, które z nich pamiętamy, a które wymagają dodatkowego powtórzenia i umieszczamy je w odpowiednich przegródkach. Pozwala to na systematyczną naukę, czuwanie nad jej postępami oraz kontynowanie całego procesu do momentu, kiedy cały materiał zostanie perfekcyjnie opanowany.