Gdzie wybrać się na zimową randkę w Krakowie?
Kraków

Gdzie wybrać się na zimową randkę w Krakowie?

Kraków to jedno z najbardziej klimatycznych i wyjątkowych miast w Polsce. Nic więc dziwnego, że szczególnie upodobali sobie je zakochani, którzy stolicę Małopolski odwiedzają nie tylko w ciepłych miesiącach roku. Okazuje się bowiem, że także w zimie w Krakowie panuje wyjątkowa, sprzyjająca romantycznym klimatom atmosfera. Sprawdźmy, w których dwóch miejscach na mapie miasta jest ona szczególnie odczuwalna!

Kładka Ojca Bernatka z kłódkami

Kraków jest idealnym miastem na weekendowy city break w towarzystwie ukochanej osoby. Warto odwiedzić go także w okresie zimowym, kiedy miasto kryje się pod białą pierzyną, a dobrze znane zabytki i miejsca zyskują zupełnie nowego charakteru. Jednym z nich jest Kładka Ojca Bernatka, która łączy Kazimierz z Podgórzem. Jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Krakowie, które chętnie odwiedzają zarówno miejscowe pary, jak i turyści.

Na Kładce można nie tylko zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i podziwiać piękne widoki, ale także zawiesić kłódkę z inicjałami. Zgodnie z tradycją, wyrzucenie kluczyka do Wisły zapewni trwałą miłość. Kładkę Ojca Bernatka warto odwiedzić w zimie tym bardziej, że jest to mostek przeznaczony zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów – w chłodne, zimowe dni będzie więc mniej zatłoczona niż w lecie.

Gdzie wybrać się na zimową randkę w Krakowie?

Kopiec Kościuszki dla zakochanych

Innym, wartym odwiedzenia miejscem dla zakochanych w Krakowie jest słynny Kopiec Kościuszki. Mieści się on w okolicach krakowskich błoni i jest chętnie uczęszczany właściwie przez cały rok. W sezonie ślubnym spotkać na nim można liczne rzesze par wybierających to miejsce na tło swoich ślubnych fotografii.

Kopiec Kościuszki mieści się na Górze św. Bronisławy, w dzielnicy Zwierzyniec. Z jego szczytu można podziwiać panoramę Krakowa z Kościołem Mariackim, Rynkiem Głównym, a także Zamkiem Królewskim na Wawelu, która szczególnie malowniczo prezentuje się w okresie zimowym, ukryta pod puszystym śniegiem. Przy dobrej, słonecznej pogodzie z jego szczytu można wypatrzeć nawet Beskid Żywiecki!