Gdzie zjeść na Rynku w Krakowie?
Kraków

Gdzie zjeść na Rynku w Krakowie?

Gdzie zjeść na Rynku w Krakowie?

Rynek Główny w Krakowie to jedno z najbardziej znanych miejsc na mapie miasta. Oferuje nie tylko liczne atrakcje turystyczne z Kościołem Mariackim i Sukiennicami na czele, ale także sporo możliwości w zakresie spędzania wolnego czasu. To właśnie na jego terenie mieszczą się najbardziej znane i cenione w Krakowie restauracje, do których w każdej chwili możemy wstąpić i zjeść coś pysznego. Gdzie i co można zjeść na Rynku w Krakowie podpowiemy poniżej!

Tradycyjna polska kuchnia na Rynku Głównym

Restauracji działających na krakowskim rynku jest sporo. Każda z nich posiada własne, oryginalne menu oraz charakterystyczny wystrój. Jednym z lokali, którego odwiedzenie szczególnie poleca się miłośnikom polskiej kuchni jest Restauracja Sukiennice. Mieści się ona na samym Rynku Głównym i przyciąga turystów swoim menu skoncentrowanym głównie na specjałach kuchni galicyjskiej. Na uwagę zasługuje także jej swojski klimat. W Restauracji Sukiennice zjemy m. in. tradycyjny polski rosół, tatara, śledzia, a także zupę gulaszową i nieśmiertelną kaszankę.

Typowo polskich specjałów możemy skosztować także w Szarej Gęsi. Lokal mieści się w Kamienicy Hetmańskiej, a jego oferta jest skierowana raczej do bardziej wymagających smakoszy. W menu Szarej Gęsi znajdziemy takie przysmaki, jak m. in. zupę z borowika szlachetnego, kopytka z grzybami i serem „Bursztyn”, a także pieczonego sandacza. Flagową potrawą są oczywiście dania na bazie gęsi.

Gdzie zjeść na Rynku w Krakowie?

Nowoczesne menu na krakowskim rynku

Osoby, które preferują bardziej nowoczesną kuchnię, muszą natomiast odwiedzić Międzymiastową. Jest to lokal zarówno utrzymany we współczesnej stylistyce, jak i serwujący dania o takim samym charakterze. W jego menu smakosze znajdą m. in. hummusy, kalmary, frytki z batatów, tacos, tortillę i wiele innych dań charakterystycznych dla kuchni z różnych zakątków świata. Co ciekawe, Międzymiastowa serwuje także zupy – obok tradycyjnej pomidorowej, która podobno smakuje każdemu, można skosztować także aromatycznej zupy cebulowej, a także kokosowej Tom Kha Gai.