Jakie miejsca warto odwiedzić w Krakowie?
Kraków

Jakie miejsca warto odwiedzić w Krakowie?

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które kryje w sobie niezwykle bogatą historię i wiele ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc. Nie wszystkie z nich są tak znane, jak chociażby Rynek Główny, Sukiennice czy Wawel. Oprócz tych najsłynniejszych zabytków, Kraków kryje znacznie więcej godnych odwiedzenia miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć! Gdzie jeszcze wybrać się podczas wizyty w Krakowie? Sprawdźmy to!

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Pierwszym z interesujących miejsc na mapie współczesnego Krakowa jest Ogród Botaniczny UJ. Jest to najstarszy tego typu obiekt w Polsce, którego początki istnienia sięgają XVIII w. Jego zasoby to prawdziwa gratka dla miłośników flory – liczba dostępnych na jego terenie okazów sięga ok. 6 tys. sztuk i nie jest byle jaka! Rośliny, które można podziwiać w ogrodzie, zostały bowiem sprowadzone z różnych zakątków świata, w tym m. in. z Austrii, Rosji, Francji, a także Ameryki Południowej.

Co ciekawe, egzotyczne i rzadko spotykane w naszym kraju rośliny to nie jedyne skarby Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na jego terenie goście mogą ponadto podziwiać także drzewa będące pomnikami przyrody. Zaliczają się do nich liczące sobie ponad 200 lat Derenie Śniadeckiego oraz słynny Dąb Jagielloński, którego wiek jest przez ekspertów szacowany na ok. 400 lat.

Jakie miejsca warto odwiedzić w Krakowie?

Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego

Ciekawe miejsce na mapie Krakowa mieszczą się nie tylko na powierzchni ziemi, ale także pod nią. I wcale nie trzeba daleko ich szukać! Prawdziwą gratką dla miłośników historii jest bowiem Muzeum Podziemia Rynku, które mieści się pod samym Rynkiem Głównym. Miejsce to pozwala odkryć wiele interesujących faktów na temat historii Krakowa i życia jego mieszkańców oraz przekonać się, że zwiedzanie muzeum nie musi być nudne.

Muzeum oferuje swoim gościom dostęp do interaktywnych wystaw i zbiorów, dzięki którym można zobaczyć, jak toczyło się codzienne życie dawnych mieszkańców Grodu Kraka. Podczas zwiedzania można podziwiać także postęp prac archeologicznych, które w dalszym ciągu są prowadzone pod krakowskim Rynkiem Głównym.