Crimfall/Mordor - RotundaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

21 września o godz. 20.00 w klubie Rotunda wystąpią Crimfall oraz Mordor.

Crimfall

Debiutant w stajni Spinefarm, Crimfall łączy gatunki od folk do black metalu wzbogacone epicką siłą wyrazu. Zespół określa swój najnowszy album The Writ Of Sword jako bardziej epicki, bardziej monumentalny, bardziej ekstremalny i bardziej dramatyczny niż ich debiut. Wprowadza słuchacza w nowe krajobrazy i pory roku. O ile tematami przewodnimi debiutu były ogień i koniec lata, tak nowe dzieło zabiera nas w środek najcięższej z zim, w centrum wojny z jej bezlitosną rzeczywistością, pozbawioną bohaterów i chwały. Dodatkowo na albumie udzieliło się wielu gości łatwo rozpoznawalnych z Fińskiej sceny folk metalowej. Powołany do życia jako wizja Jakke Viitala, jego jednoosobowy projekt Crimfall nabrał obecnych kształtów w 2007 roku, kiedy śpiewaczka Helena Haaparanta i growler Mikko Häkkinen dołączyli do projektu, by wspólnie rozwinąć muzykę o swoje linie wokalne. Pierwszy album As The Path Unfolds… został nagrany przez muzyków sesyjnych, lecz po jego wydaniu w 2009 roku regularny skład powiększył się o perkusistę Janne Jukarainena i basistę Miska Sipiläinena. The Writ Of Sword został wyprodukowany przez sam zespół, a mastering wykonał szwedzki specjalista Jens Bogren z Fascination Street studios. Proces tworzenia był mozolny, ale rezultat przewyższa debiut pod każdym względem.

Wielopłaszczyznowe epicko metalowe utwory Crimfall nie pozwalają na proste ich zaszufladkowanie. Dźwięki mroźnej północy i folk metalu spotykają się w nich z echami black metalu, a wszystko to okraszone jest potężnymi orkiestracjami oraz klimatem ścieżki dźwiękowej z epickiego filmu. Melodie wyrażają majestatyczną atmosferę przygody z dawno zapomnianych czasów. Demoniczne krzyki Mikko współgrające z czystymi partiami Heleny wywołują w słuchaczu surowe, pierwotne odczucia podkreślające przemijanie pór roku - stopniowego rozjaśniania oraz następującego po nim panowania cienia.

Więcej info:
* http://www.crimfall.com/site/
* http://www.facebook.com/crimfall
* http://www.myspace.com/crimfall

Grupa Mordor

Częstochowscy metalowcy przymierzają się do występów, a w dalszej przyszłości także do nagrania kolejnej płyty.Nowy materiał to dopiero szkice, bardziej skupiliśmy się na setliście koncertowej, która jest bardzo urozmaicona - zdradził lider kapeli, Paweł Zieliński. - Będziemy grać utwory z trzech płyt oraz cztery utwory, które zostały skomponowane w pod koniec XX wieku, a nie zostały wydane. Na razie grupa zapowiedziała kilka koncertów na terenie całego kraju. W planach kapeli są również reedycje trzech dotychczasowych płyt. Mordor powstał w 1990 roku. Rok później zespół zadebiutował krążkiem "Nothing...". W 1993 roku ukazał się bardzo dobrze przyjęty album "Prayer to..." zrealizowany w Izabelin Studio. Płyta została zaliczona do grona najlepszych gothic/doom-metalowych wydawnictw w Polsce. Kolejny longplay, "The Earth", został wydany w 1998 roku. W 2000 roku grupa miała przygotowany materiał na kolejną płytę, niestety nie znalazła wydawcy, czego konsekwencją było zakończenie działalności w 2004 roku. Po siedmiu latach i długich rozmowach twórców zespołu - Jacka Woszczyny i Pawła Zielińskiego - Mordor wznowił działalność.
http://www.youtube.com/watch?v=-oBvokn8u-I

Obecny skład zespołu tworzą: Zieliński (wokal), Woszczyna (gitara), Paweł
Midera (gitara), Dariusz Boral (klawisze), Jacek Czekaj (bas) i Paweł
Pietrzak (perkusja).

sala: górna
wstęp: 35 zł -w przedsprzedaży/45zł - w dniu koncertu. Bilety do nabycia od 15.08. w sieci ticketpro.pl., a od 01.09. również w kasie Rotundy


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook