Guano Apes - Łaźnia NowaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Guano Apes w Łaźni Nowej 12 października 2011 o godz. 19.00. Członkowie zespołu pochodzą z Getyngi w Niemczech. W 1996 roku grupa, założona przez gitarzystę Henninga Rümenappa, basistę Stefana Ude oraz perkusistę Dennisa Poschwattę, wzbogacona o wokal mającej chorwackie korzenie Sandry Nasic, wygrała konkurs młodych talentów „Local Heros” i w nagrodę dostała możliwość zarejestrowania pierwszego longplaya.

Zawarty na nim materiał szybko znalazł gotową go wydać wytwórnię fonograficzną. Pokryty w wielu krajach, jak miało się okazać, platyną album Proud Like A God ukazał się we wrześniu 1997, pochodzące z niego utwory Open Your Eyes oraz Lords of The Boards szybko zdobyły sobie status przebojów. Po premierze płyty grupa ruszyła w swoją pierwszą europejską trasę koncertową (zawitali m.in. do Polski: koncert 28 lutego 1999 w warszawskiej Proximie).

Po wielu miesiącach koncertów Guano Apes rozpoczęło nagrywanie drugiej płyty. Nowy album zarejestrowano m.in. w belgijskim studiu „Galaxy Studios”. Pierwszy singel zwiastujący nową płytę ukazał się 20 marca - zawierał on cover utworu znanej w latach ‘80 grupy Alphaville pt. Big In Japan. Utwór spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów w całej Europie. 2 maja ukazał się krążek zatytułowany Don’t Give Me Names. Album, zawierający m.in. takie przeboje jak No Speech czy Dödel Up, odniósł duży sukces komercyjny, dochodząc do pierwszego miejsca na liście sprzedaży w Niemczech. W samej Polsce znalazł on ok. 40.000 nabywców.

Bilety:
120 zł (w dniu koncerty) / 99 zł (przedsprzedaż)

Do nabycia:
Klub Kwadrat (ul. Skarżynskiego 1), Klub Dziekanat (ul. Pędzichów 23), Metal Shop (ul. Długa 17)
oraz w sieci EMPiK. Media Markt, Saturn w całej Polsce


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook