"I będą święta" - Łaźnia NowaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

13 kwietnia w Teatrze Łaźnia Nowa widzowie będą mieli okazję zobaczyć gościnny monodram Teatru Konsekwentnego z Warszawy "I będą święta" ze świetną rolą Agnieszki Przepiórskiej. Zapraszamy na  dwa spektakle o godzinie 18.00 i 20.00.

"I będą święta" – to inspirowany reportażami i prasowymi wywiadami monolog zrozpaczonej kobiety, która traci męża pilota w katastrofie lotniczej. Niespodziewana śmierć męża -osoby publicznej i powszechnie szanowanej staje się inspiracją do rozliczenia z samą sobą – próbą nazwania swojego miejsca w dotychczasowym życiu, i rozliczenia się z tym życiem, które definitywnie się skończyło.

Obserwujemy różne stadia konfrontacji z osobistym doświadczeniem śmierci kogoś bliskiego: skrajne emocje i próby zracjonalizowania tragedii, spotkania ze specjalistami „od radzenia sobie z traumą” i próby kontynuowania odpowiedzialnego życia rodzinnego w domu. Jaki nadać sens swojemu życiu? Jak poradzić sobie z otaczającą rzeczywistością medialną i polityczną która domaga się upublicznienia swojej tragedii i grania społecznej roli „wdowy”?

Śmierć bliskiej osoby może stać się też buntem przeciwko swojemu dotychczasowemu życiu, swojej społecznej roli, szansą na nowe życie, na próbę przewartościowania swojego świata. Bolesnym wyzwoleniem.

Teatr Konsekwentny w Warszawie


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook