"Klub miłośników filmu "Misja"" - Łaźnia Nowa24, 25 i 27 października o godz. 19.00 Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl "Klub Miłosników Filmu Misja".

Dżungla amazońska, połowa XVIII wieku. W odizolowanej od świata osadzie Indian Guarani, ojciec Gabriel prowadzi działalność misyjną. Przybywa do niego kapitan Rodrigo Mendoza, dawny najemny łowca niewolników, który szuka odkupienia za dokonane bratobójstwo. Pod wpływem idei Gabriela, o stworzeniu tubylcom utopijnej chrześcijańskiej enklawy, dokonuje się w nim wewnętrzne oczyszczenie. Na przeszkodzie staje im konflikt imperialistycznych interesów królestw Hiszpanii i Portugalii, dążących do przejęcia wpływów nad misją. Z Watykanu przybywa wysłannik papieski, kardynał Altamirano, by zadecydować o dalszych losach indiańskiej społeczności...

Fabuła spektaklu, odwołująca się do głośnego filmu "Misja" z Jeremy'm Ironsem i Robertem de Niro w rolach głównych, staje się pretekstem do analizy postaw rządzących współczesnym światem, gdzie konsumpcja wypiera wartości wspólnotowe. W łaźniowej inscenizacji zobaczymy takie gwiazdy, jak: Radosław Krzyżowski /Rodrigo Mendoza/, Jan Peszek /kardynał Altamirano/ oraz Krzysztof Zarzecki na zmianę z Mateuszem Janickim /Gabriel/.

Klub Miłośników Filmu "Misja" to spektakl o granicach i ograniczeniach wolności, w epoce powszechnej uniformizacji, gdzie prawa jednostki zderzone są z interesem cynicznych Prezydentów Świata. Rzeczywistość, w ktorej żyjemy, okazuje się przyciasna niczym korporacyjny uniform, a uwodzący nas powszechnym dobrobytem system - dziką dżunglą paraliżujących przepisów, które tylko pozornie oferują życie all-exclusive.

Bilety:
40 zł – bilet normalny
30 zł – bilet ulgowy


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook