"KonradMaszyna" - Łaźnia NowaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

25, 26 i 27 listopada o godz. 19.00 w Łaźni Nowej odbędzie się spektakl "KonradMaszyna". "KonradMaszyna" to spektakl-laboratorium, rodzaj seansu spirytystycznego. To złość na ojców, którzy przeżywają swoich synów w kraju, w którym przeszłość ważniejsza jest od przyszłości.

Nasza wspólnota jest wieczyście nieśmiertelna. Nazywa się Polska. Nie mylić z Polską krajem nadbałtyckim.

KonradMaszyna jest szaleńczym monologiem wykrzyczanym w obliczu brutalnej zbrodni synobójstwa. Odwołując się do dramatu Wyzwolenie, reżyser Bartosz Szydłowski stawia pytanie: kim dziś byłby Konrad Wyspiańskiego? Bohaterem wzywającym do rewolucji czy autorytarnym uzurpatorem, odreagowującym osobiste frustracje? Co uruchamia w nas tę maszynę wibrującą jadem nienawiści, wypluwającą z metalicznych trzewi nasze teraźniejsze paranoje? Na scenie stają dwaj Konradowie: Stary Aktor i Młodszy Reżyser. Różne szkoły i tradycje, odmienne spojrzenie na sztukę; bezradność wobec pogrążającego się w chaosie świata obok pomników idei, które jednych ratują, innych zabijają. Akcja krąży wokół zbrodni, która zatrzymała teatr - przyjaciel sceny zamordował swojego syna. Bliskość tragedii gasi płomienie świec, zmusza do konfrontacji z makabryczną tajemnicą i otwiera polską puszkę Pandory, z której ulatniają się duchy przeszłości.

Scenariusz - Mateusz Pakuła
Reżyseria - Bartosz Szydłowski
Scenografia, reżyseria świateł - Małgorzata Szydłowska
Multimedia - Przemysław Fik
Muzyka - Marcel Chyrzyński
Obsada - Jerzy Święch, Bartosz Szydłowski, Maria i Włodzimierz Barełowie, Barbara i Stanisław Dziedzicowie, Agata Marzec, Ryszard Słabczyński, Dagmara Waszkiewicz

Bilety: 30/40zł ulgowy/normalny


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook