"Metropia" - Kino SfinksPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

24 XI 2011 o godz. 19:00 „Metropia” w kinie Sfinks. Rzeczywistość osnuta kurzem, brudem i pyłem uwodzi plastycznością, a z szaroczarnych elementów Saleh buduje nastrojowe kadry. W jego animacji wszystko dopracowane jest do ostatniego szczegółu.

Film Tarika Saleha zaprasza na wycieczkę po Starym Kontynencie, przenosi nas do 2024 roku, by pokazać, że nasze "jutro" może nie być tak ciekawe, jak byśmy sobie życzyli. Przy okazji szwedzki reżyser bawiąc się filmowymi konwencjami, opowiada zgrzebną historię o spiskach, wielkich korporacjach i seksownych terrorystkach.

Roger (głos Vincent Gallo) to życiowy szarak. Pracuje na infolinii, co dzień odbiera setki telefonów. Sfrustrowany chuderlak mieszka ze swoją dziewczyną Anną (Sofia Helin) w niewielkim mieszkanku w starym, odrapanym bloku. Męczy go codzienna monotonia i poczucie bezsensu. Nastroju nie poprawia mu także fakt, że jego dziewczyna przyjaźni się z fińskim rastafarianinem, którego intencje są cokolwiek niejasne. Banalny żywot Rogera zmienia się, gdy na swej drodze spotyka piękną blondynkę, Ninę (Juliette Lewis). Wraz z nią bohater "Metropii" rozpocznie terrorystyczną walkę z korporacyjnym imperium, kontrolującym umysły Europejczyków.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook