Program wydarzeń - Żydowskie Muzeum Galicja


Program – luty 2012

Każdy Piątek, godz. 19:00

Kabalat Szabat

Dołącz do Beit Kraków – lokalnej, postępowej wspólnoty żydowskiej, by wraz z nią celebrować Kabalat Szabat w Żydowskim Muzeum Galicja. Spotkania prowadzi Rabinka Tanya Segal.
Pełne informacje o działalności i przedsięwzięciach Beit Kraków: www.beitkrakow.pl

Każda sobota, godz. 19.00

Koncert: Di Galitzyaner Klezmorim

Zespół w swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej. Nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji. Oprócz utworów bazujących na oryginalnych melodiach klezmerskich, coraz więcej jest w repertuarze Di Galitzyaner Klezmorim kompozycji własnych.
Mariola Śpiewak – klarnet, Grzegorz Śpiewak – akordeon, Rafał Seweryniak – kontrabas
Bilety: 50 zł i 40 zł (ulgowy)

Muzeum Znaczy Więcej

Z czym kojarzy Ci się muzeum? Czy muzeum to zakurzone eksponaty w gablotkach, których nie wolno dotykać? Jeśli tak, to mamy przyjemność poinformować że JUŻ ruszył program, który do końca zniszczy ten stereotyp!
Muzeum Znaczy Więcej (MMM) to 73 wydarzenia w ciągu 2012 roku, które zmienią na zawsze Twoje myślenie o instytucji muzeum i o tym, co w nim można a co nie! Przez cały rok zapraszamy do naszego Muzeum krakowian w każdym wieku: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, aby przekonali się, że Żydowskie Muzeum Galicja jest przestrzenią przyjazną dla wszystkich i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Szukaj w naszym programie i na naszej stronie internetowej wydarzeń ze znaczkiem MMM, który jest gwarancją dobrej zabawy, bo... Muzeum Znaczy Więcej!

Program Muzeum Znaczy Więcej jest dofinansowany ze środków Dutch Jewish Humanitarian Fund.

Niedziela, 05.02.2012, godz.10.30

Najsłodsza Rodzinna Niedziela

W czasie karnawału zapraszamy wszystkich łasuchów na spotkanie z łakociami. Tym razem do Muzeum zawitają artyści z manufaktury Ciuciu. Jeśli chcecie się przekonać na własne oczy i na własne... języki, jak w XVII i XVIII wieku tworzono cukierki, serdecznie zapraszamy! Oprócz zapoznania się z tradycyjnymi metodami wyrobu karmelków, będzie można spróbować świeżutkiego, jeszcze ciepłego cukierka!

Najsłodsza Rodzinna Niedziela jest częścią programu Muzeum Znaczy Więcej dofinansowanego przez Dutch Jewish Humanitarian Fund.

W języku polskim, dla dzieci w każdym wieku
Bilet rodzinny 5 zł

Czwartek, 09.02.2012, godz. 17.30

Czy miłość jest też w sercu?

Z okazji zbliżających się Walentynek, Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza wszystkich zakochanych i tych, którzy wciąż czekają na swoją wielką miłość, na spotkanie z Naczelnym Rabinem Krakowa Boazem Pashem. Rabin wyjaśni między innymi znaczenie miłości w Biblii, opowie o tym jak Biblia obrazuje to uczucie, jak według niej znaleźć drugą połowę i pielęgnować miłość w małżeństwie.

W języku polskim, wstęp wolny

Ferie w Muzeum

Żydowskie Muzeum Galicja ma przyjemność zaprosić dzieci do aktywnego i kreatywnego spędzania ferii zimowych.

13.02.2012, godz. 12.00-13.00

Gra w kalambury

Sprawdź się w pantomimie i rysunku! Odgaduj hasła związane ze zwierzętami, zawodami, powiedzeniami. Wspieraj swoją drużynę i pomóż jej wygrać. Na najaktywniejszych graczy czekają nagrody. 

15.02.2012, godz. 12.00-13.00
Rzeźbienie w masie solnej

Żaba, kotek, księżniczka albo rycerz. Własnoręcznie przygotuj masę solną, ulep figurkę swojej ulubionej postaci, a potem pomaluj wedle swojego pomysłu. Wykonaną przez siebie rzeźbę zabierz na pamiątkę do domu.

17.02.2012, godz. 12.00-13.00
Archeologia dla dzieci

W każdym z nas drzemie poszukiwacz skarbów. Chcesz sprawdzić jak wygląda praca archeologa? Zapraszamy na zajęcia z wyklejania ceramiki, czyli archeologiczne puzzle dla dużych i małych.

20.02.2012, godz. 12.00-13.00
Karnawałowe warsztaty plastyczne

Karnawał to czas zabaw i bali maskowych. Masz pomysł, za kogo przebierzesz się w tym roku? Z nami stworzysz dowolną maskę karnawałową. Świetna zabawa przy ich wycinaniu i dekorowaniu gwarantowana!

22.02.2012, godz. 12.00-13.00

Muzealna gra w podchody

Dla wszystkich dzieci chcących sprawdzić swoją spostrzegawczość lub marzących o zostaniu w przyszłości detektywem. Znajdź w muzeum lwa, policz wszystkie świeczniki, odkryj, gdzie znajdują się gwiazdy. Na wszystkich uczestników czekają drobne upominki.

24.02.2012, godz. 12.00-13.00
Pocztówkowe pudełka na wszystkie skarby!

Tylko pięć wybranych przez Ciebie pocztówek, kolorowa mulina i odrobina cierpliwości wystarczą, żeby wykonać pudełko, w którym możesz przechowywać najróżniejsze skarby. Chcesz zobaczyć jak to jest zrobione? Zapraszamy na nasze zajęcia.     

Zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat
W języku polskim, wstęp wolny

Piątek, 24.02.2012
Muzeum po zmierzchu

W każdy ostatni piątek miesiąca Żydowskie Muzeum Galicja jest czynne do godziny 22.00.
(w tym: wystawy, Centrum Zasobów Multimedialnych i księgarnia)
W godz. 18.00-22.00 wstęp wolny

Środa, 29.02.2012

Raz na 4 lata...

Nie masz jeszcze planów na ten wyjątkowy dzięń, którego nie znajdziesz w kalendarzu przez najbliższe cztery lata? Nie? Zapraszamy do odwiedzenia naszego Muzeum! Wstęp wolny dla gości indywidualnych przez cały dzień!*
*Oferta nie dotyczy grup


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook