Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

Spacer po górze Karmel - Muzeum Galicja


08.12.2011 o godz. 17.00 odbędzie się niepowtarzalny multimedialny spacer po Górze Karmel w Hajfie, w Izraelu. Zapraszamy do Żydowskiego Muzeum Galicja.

Na jej zboczach znajduje się Światowe Centrum Wiary Baha’i, najmłodszej religii monoteistycznej, oraz Mauzoleum Baba. Świątynia – Mauzoleum ze złotą kopułą, otoczona jest niezwykłymi tarasami, które tworzy dziewiętnaście pięknych ogrodów znajdujących się na zboczach Góry. Ogrody te, zaprojektowane by upiększyć Mauzoleum, stanowią idealne miejsce do kontemplacji i wyciszenia wśród pięknej roślinności. Są oazą spokoju zarówno dla zwiedzających, jak i miasta Hajfa. O ich wyjątkowości i unikalności świadczy fakt, że Tarasy Mauzoleum zdobyły niedawno pierwsze miejsce w konkursie „Siedem cudów Izraela”. Mauzoleum Baba oraz miejsce spoczynku Baha`u`llaha w Akce i Bahji zostały dodane do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ogrody Bahje oraz starożytne miasto Akka, na które rozciąga się widok ze zbocza Góry Karmel, są miejscem dziewięciodniowych pielgrzymek bahaitów z całego świata, w tym również członków krakowskiej wspólnoty Baha’i.
Góra Karmel co pięć lat gości Międzynarodowy Zjazd Bahaitów, podczas którego odbywają się wybory do Powszechnego Domu Sprawiedliwości. Wybierana jest dziewięcioosobowa rada, która stanowi najwyższy organ administracyjny Wiary Baha’i. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany niepowtarzalny proces tych wyborów.

Zapraszamy na spotkanie ze wspólnotą bahaicką oraz wyjątkowy spacer po Górze Karmel.

Wstęp wolny

Na podstawie: http://www.bahai.org.pl


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook