"Tango Nuevo" - Łaźnia NowaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

10, 11 i 12  lutego 2012 o godz. 19.00 w Łaźni Nowej odbędzie się spektakl "Tango Nuevo".

Reżyseria: Giovanny Castellanos, Muzyka: Astor Piazzolla, Dramaturgia: Maria Łaś, Anna Iberszer, Scenografia i kostiumy: Aneta Suskiewicz, Choreografia: Anna Iberszer, Aranżacja: Urszula Borkowska, Przygotowanie wokalne: Maria Rumińska, Muzyka w wykonaniu zespołu Machina del Tango, Obsada: Agnieszka Pawlak, Renia Gosławska i Magdalena Smuk

Spektakl pochodzącego z Kolumbii reżysera Giovanny Castellanosa jest jednym z najciekawszych teatralnie przedsięwzięć minionego roku. Pełne pasji Tango Nuevo to kameralny spektakl, który  w perfekcyjną całość zespala taniec, śpiew i  zmysłową muzykę geniusza tanga argentyńskiego Astora Piazzolli. Jednak próżno w nim szukać czerwonych falban, męskich kapeluszy i róż w zębach.
Trzy bohaterki Tango Nuevo, ucharakteryzowane na zjawy z innego świata, wprowadzają nas w wyimaginowany świat opuszczonego peronu stacji metra w Buenos Aires. Ich interpretacje tang Piazzolli są uosobieniem kobiecości - raz subtelnej, przepełnionej delikatnością, innym razem drapieżnej, męskiej, gdy wykonują Malambo - taneczny symbol męskiej rywalizacji, podkreślanej rytmicznymi uderzeniami butów o podłogę.

Tango Nuevo jest spektaklem przybliżającym twórczość Astora Piazzolli – artysty, który zrewolucjonizował narodowy klejnot Argentyny oraz stworzył jego oryginalny, niepodrabialny styl zwany tango nuevo. Twórcom spektaklu, oddającym hołd artyście w 90. rocznicę jego urodzin, udało się w mistrzowski sposób oddać ducha gorącej i pełnej emocji muzyki Piazzolli. Spektakl Castellanosa układa się w koncert tang, skonstruowanych jako odrębne miniatury i popisy umiejętności tanecznych. Energetyczne, perfekcyjne w każdym szczególe układy choreograficzne, tempo, namiętność i pasja niemal w każdej nucie przekładają się na emocje, a przesycony erotyzmem klimat przedstawienia oraz żar i profesjonalizm wykonania w rytm wpadających w ucho, jazzujących kompozycji Piazzolli, to jego największe atuty. „Tango Nuevo“ to teatralno-muzyczna uczta nie tylko dla koneserów tanga...

Patronat honorowy nad spektaklem objął J.E Ambasador Republiki Argentyńskiej w Polsce P. Gerardo Manuel Biritos 

Spektakl jest koprodukcją Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie
(...) jeden z najciekawszych spektakli trójmiejskich tego roku (trójmiasto.pl)

(...) spektakl energetyzujący, perfekcyjny w każdym szczególe (Dziennik Bałtycki)

(...) świetne, emocjonalne aktorstwo, perfekcyjna choreografia i poruszające teksty (Gazeta Wyborcza Trójmiasto)

(...) to prawdziwa rewolucja artystyczna, która wprowadzi spore przetasowanie w szeregu tegorocznych trójmiejskich tuzów teatralnych (Teatralia)
fot. Marcin Rakowski
Bilety: 50zł


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook