Teatr Współczesny


Teatr Współczesny
Adres
Miasto: Kraków
Ulica: Starowiślna 21

Kontakt
Pokaż dane kontaktowe >>>
Telefon:602-673-313
E-mail:teatrkrakow@onet.pl
Strona:www.teatrkrakow.pl

Teatr Współczesny w Krakowie to teatr prywatny, którego założycielem jest Bartosz Jarzymowski, aktor, reżyser, dyrektor Teatru. Skupia on wokół siebie młodych absolwentów szkół teatralnych, a także przy poszczególnych projektach współpracuje z aktorami znanymi z teatru, filmu i telewizji. Swoje spektakle realizuje wykorzystując często nietypową przestrzeń pozasceniczną, stosując nowatorskie rozwiązania oraz niestrudzenie dążąc do tego, aby ukazywać widzom zaskakujące aspekty współczesnego świata. Teatr wystawia głównie sztuki oparte na tekstach młodych polskich dramaturgów. Zrealizował już następujące spektakle dla dorosłych:


"CZ@T - projekt rozmyślnie niedokończony", w którym udział wzięli: Danuta Stenka, Jan Peszek, Anna Radwan-Gancarczyk, Anna Cieślak, Piotr Pilitowski i inni, czy doskonale odebrane przez publiczność, komediowe przedstawienie pt. "Hiszpańskie Party" Piotra Subbotko wystawiane w Fabryce Schindlera
z udziałem piosenkarza Maćka Maleńczuka. Nieustające pytanie o sens życia, źródłem którego jest to „coś" pomiędzy Nim a Nią, stało się główną inspiracją dla twórców „43. zachodów słońca", a w przedmałżeńskie szaleństwa trzech przyjaciółek wprowadza widzów BOMBSHELLS. Wieczór panieński" - ostatnia produkcja Teatru Współczesny

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Teatr stara się dotrzeć do widzów w każdym wieku. Dlatego proponujemy również spektakle dla młodszej widowni. Przedstawienia dla dzieci i młodzieży wystawiamy w Krakowie i gościnnie na scenach teatrów w całej Polsce od 7 lat. W tym czasie Teatr Współczesny w Krakowie, zdobył sobie uznanie i wierność młodej publiczności w miejscach do których dotarł, stając się marką rozpoznawalną, gwarantującą dobrą jakość. Główne miasta w Polsce w których wystawiamy swoje spektakle to: Kraków, Katowice, Przemyśl, Białystok, Rzeszów, Częstochowa, Malbork, Poznań i wiele innych. Widownia liczy jednorazowo od 200 - 600 osób.

Co sezon Teatr przygotowuję ofertę dla dzieci i młodzieży, w trzech grupach wiekowych:

0-4 (klasa), 4-6 (klasa) i gimnazjum/liceum. Przez 7 lat działalności zaprezentowaliśmy więc sporo tytułów, są to min.: „Mały Książę - opowieść z życia", „Misja Afrodyta", „Przygody Pirata Karmazyna", „Ali Baba i czterdziestu rozbójników", „Wyspa skarbów - tajemnica mapy Starego Pirata" i inne.

W tym sezonie są to odpowiednio do grup wiekowych spektakle: Królewna Śnieżka", „100 całusów księżniczki", „Projekt Romeo", „Romeo i Julia". Spektakle trwają około 70 min. Po przedstawieniach, na specjalne zamówienia prowadzimy również warsztaty teatralne, min. wprowadzające dzieci w tajniki pracy aktora.

Mamy świadomość jak wielką wagę ma odpowiednie ukształtowanie młodego widza i jego „pierwszy" kontakt z teatrem, dlatego nasze spektakle prezentują najwyższy poziom, ich przygotowanie odbywa się z wykorzystaniem wszystkich elementów sztuki teatralnej. Mądrej, często zabawnej, czy wzruszającej historii, dobrej gry aktorskiej, pobudzającej wyobraźnie scenografii, budującej nastrój muzyki i precyzyjnej gry świateł. Wykorzystujemy nowoczesne efekty, takie jak: lasery, projekcje filmowe, światło kalejdoskopów, sztuczny śnieg, wiatr, bańki mydlane oraz całą magię dostępną tylko dla teatru.

MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook