Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

Zespół Reprezentacyjny - Klub StudioPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

26 listopada Zespół Reprezentacyjny w swoim najlepszym składzie (Gugała – Karlsbad – Łobodziński – Wojtczak) gościł będzie na scenie krakowskiego Klubu Studio. W latach 80. artyści ściągali tłumy (studentów i nie tylko) na programy poświęcone balladom Katalończyka Lluisa Llacha, piosenkom Francuza Georgesa Brassensa czy pieśniom sefardyjskich Żydów. Teraz, po latach hibernacji, ich wyjątkowe koncerty to rzadkie widowisko.

ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY
został założony w 1983 roku w Warszawie. W początkowym okresie działalności zajmował się publiczną prezentacją pieśni katalońskiego barda Lluisa Llacha, za które dostał II nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy na XIX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1983 roku. Potem rozszerzyli repertuar o piosenki francuskiego piosenkarza Georgesa Brassensa i sefardyjskie piosenki ludowe.

W 1990 roku zespół podjął decyzję o zawieszeniu działalności, choć potem dwukrotnie wszedł do studia, by zarejestrować programy z piosenkami sefardyjskimi ("Sefarad" 1991) i Brassensa ("Pornograf" 1993). W roku 2006 Zespół Reprezentacyjny wznowił publiczne koncerty, a 2007 nagrał nowa koncertowa płytę pt. „Kumple to grunt”. Na płycie znajduje się 20 piosenek G.Brasenssa w przekładach Filipa Łobodzińskiego i Jarosława Gugały – nie publikowanych wcześniej przez ZR . Płyta w czerwcu 2010 roku uzyskała status Złotej Płyty.

Ceny biletów:

STUDENCKI: 30 PLN (przedsprzedaż) / 35 PLN (w dniu koncertu)
ZWYKŁY: 35 PLN (przedsprzedaż) / 40 PLN (w dniu koncertu)

Bilety dostępne w sieci sprzedaży Ticketpro oraz online na stronie www.ticketpro.pl. BILETY KOLEKCJONERSKIE dostępne w Klubie Studio, Klubie Filutek oraz w Klubie Gwarek.

Więcej informacji o koncercie na: www.klubstudio.pl


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook